Gemlik'e özel yasa mı? geliyor.

Gemlik’te partisinin olağan kongresinde konuşan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ilçenin ihtiyacı olan en önemli şeyin kentsel dönüşüm oldu

Gemlik'e özel yasa mı? geliyor.

Gemlik’te partisinin olağan kongresinde konuşan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ilçenin ihtiyacı olan en önemli şeyin kentsel dönüşüm olduğunu belirterek, “Bu hükümet Van depremi sonrası, Van’a nasıl 11 bin konut yaptıysa, Gemlik’e de 11 bin konut yapar” dedi.
Adalet ve Kalkınma Partisi Gemlik İlçe Teşkilatı’nın 5. Olağan Kongresi, Gemlik Sosyal Yaşam Merkezi’nde yapıldı. Kongre sonrasında, 4 yıl ilçe başkan yardımcılığı yapan Zafer Işık, tek liste ile girdiği seçimden AK Parti Gemlik İlçesinin yeni başkanı oldu. Divan Başkanı Necati Polat, “Buradan Gezi Parkçılara ve Paralel yapıya sesleniyorum, bu yürüyüşü durduramazsınız. Bizler buradayız. Bizim sözümüz şerefimizdir” diye konuştu.
“ZEYTİN AĞACI SAYISINI BİZ ARTTIRDIK GEMLİK’İN ÇOK CİDDİ MESELESİ VAR O DA DEPREMDİR”
Milletvekilleri adına konuşan AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, “Türkiye Cumhuriyetinde 1938’e kadar çok büyük atılımlar gerçekleşti. Sonrasında durakladı. Demokrat Parti’nin gelişi ile yine büyük atılımlar yaşanıyordu, darbe ile önünü kestiler. Diğer önemli dönemde AK Parti dönemidir. Bizi de Ay Aşığı, Balyoz gibi girişimlerle frenlemek istediler, başaramadılar. Gemlik’in çok ciddi problemi var, o da deprem. Bu ülkede zeytin adedini en çok artıran biziz. Zeytine bizden çok kimse sahip çıkamaz. Bizim için öncelik insandır. Bu konuyu Başbakanımız Davutoğlu’na açtık. Gerekirse Gemlik’e özel yasa çıkaracağını, gerekirse de bu konu ile alakalı Anayasa değişikliği yağacağını söyledi” şeklinde konuştu.

“BU HÜKÜMET GEMLİK’E 11 BİN KONUT YAPAR”
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Kongreler siyasi partilerin şölenleridir. 4 yıldır çok önemli görevlen yapan Necdet Başkanımızı bugün uğurluyoruz. Görev yaptığımız sürece, büyükşehir ve merkezi hükümetle uyumlu çalıştık. Bu dönem içinde Gemlik’e tarihinin en büyük hizmeti yapıldı. Kumla Barajı ve Bölge Devlet Hastanesi projelerini merkezi hükümetle yapıyoruz. Hastanenin de temeli atılacaktı ama zeytin kanununa takıldı, bu sorunu da çözdük, hastane yapımına en kısa sürede başlayacağız. İşadamlarımızla uyumlu çalışmamız ile Gemlik’te 7 okul, 5 cami protokolü imzaladık. Bir kısmı başladı, bir kısmı sona erdi, bir kısmı da proje aşamasında. Ama Gemlik’in en büyük ihtiyacı kentsel dönüşüm. Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç’ın sözleri sonrasında, bizim verdiğimiz beyanat Türkiye’nin gündemine oturdu. Bu hükümet Van depremi sonrası, Van’a nasıl 11 bin konut yaptıysa, Gemlik’e de 11 bin konut yapar’’ dedi.
Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın çözüm süreci ile alakalı, Başbakan Davutoğlu ile Kuzey Irak’a gitmesinden dolayı kongreye katılamadığını hatırlatan Gemlik AK Parti İlçe Başkanı Necdet Yılmaz, “Bugün görevimi nihayete erdireceğim. Allah’a hamdediyor ve şükrediyorum. Gemlik’te dört yıl boyunca böyle iyi bir teşkilatla çalışmaktan, böyle sağlam il yönetimleri ile çalışmaktan, Recep Altepe ve Refik Yılmaz gibi Belediye Başkanları ile çalışmaktan, az da olsa Ahmet Davutoğlu ile görev yapmaktan, Bursa’da bize siyaseti yeniden öğreten Bülent Arınç gibi bir isimle çalışmaktan ve davamızın lideri, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan ile çalışmaktan onur ve gurur duydum. Türkiye ve Ak Parti dünyanın umududur. Başı olan her şeyin sonu da vardır. Bizimkisi bir bayrak yarışıydı ve sona erdi. Görev aldığı sürece partiye hizmet edip görevleri bitince farklı amaçlar peşinde konuşanlardan olmadık. Bu yola gidenler kaybedenlerdir. Başbakanımızın da dediği gibi, bu trenden inen, bir daha binemez’’ diyerek okuduğu şiirle veda etti.

"SIRA SAHİLLERE GELDİ"
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik’e ve Bursa’ya yapılan yatırımları hatırlatarak şöyle konuştu:
“Bursa’daki tarihi dönüşümün UNESCO Kültür Miraslarına Bursa’yı dahil ettik. Çok sayıda çalışmayı, aynı anda yapıyoruz. Türkiye’nin en çok çalışan ve büyüyen belediyesiyiz. Gemlik’in de çehresini değiştirdik. Büyükşehirin eli, Gemlik’e değdiğinden bu yana Gemlik farklı bir ilçe oldu. Şimdi sıra sahillerimizde, sahillere de büyükşehir eli değecek, bunun da ilk adımı Gemlik’ten atılacak’’.
AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ise 2015 seçimlerinde en az 330 milletvekili sayısına ulaşarak, Anayasayı değiştirme gücüne ihtiyaçları olduğunu söyledi.
Tek adayla gidilen seçim sonrası, ilçe yönetimi ve il delegeleri şu isimlerden oluştu:
Zafer Işık, Murat Yavuz, Levent Aydın, Ali Aykut Türe, Güldane Baykal, Mehmet Taşar, Hacı Örnek, Cafer Çevik, Bayram Doğru, Mehmet Cesur, Mehmet Şamil Yiğit, Tamer Mete, İnci Bülbül, Ömer Yurtlu, Merih Özaydın, Adnan Güven, Hasan Okumuş, Faruk Aktaş, Yasemin Şahin, İsmail Topgaç, Rıfat Bulut, Melek Akçay, Kerim Güler, Yaşar İslam, Rümeysa Başaran, Şükran Ersöz, İbrahim İnce, Gökhan Günay, Ali Küçük, Fatih Pak.
Kongreye Bursa Milletvekilleri İsmet Su, Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Arda Çavuşoğlu, Tülin Erkal Kara, Bedrettin Yıldırım, Bursa İlçeleri Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları, delegeler, üyeler ve çok sayıda davetli katıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24