Hayvan Barınağı, can dostlarına umut oldu

 Mudanya'da geçtiğimiz aylarda ödeneği kesilen “Sevgi Hayvan Barınağı”, AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Murat Ünal sayesinde yeniden hizm

Hayvan Barınağı, can dostlarına umut oldu
 Mudanya'da geçtiğimiz aylarda ödeneği kesilen “Sevgi Hayvan Barınağı”, AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Murat Ünal sayesinde yeniden hizmet vermeye devam ediyor. 

Bundan 7 yıl evvel kurulan barınak, geçtiğimiz aylarda ödeneğinin kesilmesi, çalışanlarının maaşlarının alamaması sebebiyle hayli zor günler geçirdi. Barınakta bulunan köpek ve kediler neredeyse açlıktan ve tedavisizlikten ölüm kalım savaşı verirken, imdatlarına AK Parti İlçe Başkanı Murat Ünal yetişti. Ünal, Sayıştay denetiminde sonra mesele haline gelen barınak ile ilgili Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile acilen görüşüp, çözüme kavuşmasını sağladı. Ünal, Aktaş'ın desteği ile ödeneğin yeniden bağlanmasını ve çalışanların birikmiş maaşlarıyla birlikte ödenerek yeniden barınağın faaliyetlerine devam etmesine imkân tanımış oldu.

Şu anda Bursa Büyük Şehir Belediyesine bağlı olan bademli barınağında bin 500 köpek ile 200e yakın kedi bulunuyor. Ünal, Aktaş'ın müdahaleleri sonucu barınağa yeniden Besaş'dan her gün bin 500 ekmek, yemek sanayiden 500 kilo tavuk ve kemik geldiğini, ayrıca barınak içinde bulunan klinikte her türlü tedavi ve ameliyatın yapıldığını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24