Hırsıza ödül verecek

BURSA’DA ÇALDIĞI LAPTOPU SIRTINA KOYDUKTAN SONRA, ARACI YANAŞTIRAN İŞ YERİNE SAHİBİNE YARDIMCI OLAN ŞÜPHELİ ORTADAN KAYBOLDU. İÇERİSİNDE ÖNEMLİ BİLGİLERİN OLDUĞUNU İFADE EDEN İŞ YERİ SAHİBİ İSE, LAPTOPUNU GERİ GETİRMESİ DURUMUNDA ŞÜPHELİYE BİN LİRA ÖDÜL VERECEĞİNİ SÖYLEDİ. (AHMET FARUK ÇABUK - ZAFER PEKER/BURSA-İHA)

Hırsıza ödül verecek
Bursa’da çaldığı laptopu sırtına koyduktan sonra, aracı yanaştıran iş yerine sahibine yardımcı olan şüpheli ortadan kayboldu. Bilgisayarının içerisinde önemli bilgilerin olduğunu ifade eden iş yeri sahibi ise laptopunu geri getirmesi durumunda şüpheliye ödül vereceğini söyledi. İş yerindeki hırsızlık anı kameralara yansıdı.

 

 

 
Olay, merkez Osmangazi ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, oto tamirciliği yapan Ramazan Kırçiler, birkaç dakikalığına dışarıya çıktı. Bu sırada dışarıda bulunan bir aracı içeriye sokmaya çalışan Kırçiler’e, giriş sırasında tanımadığı bir kişi yardımcı oldu. Yabancı kişi, Kırciler’e “Bir aracım var. Onu tamire getireceğim” dedikten sonra, ortadan kayboldu. Şahsın gelmemesi üzerine şüphelenen iş yeri sahibi, kontrollerini yaptıktan sonra laptopunun yerinde olmadığını gördü. Güvenlik kamerasını da seyredince olay ortaya çıktı. Kırçiler, hemen polise haber verdi.

ŞÜPHELİNİN HIRSIZLIK ANI KAMERADA
Kamera kayıtlarında, Kırçiler’in iş yerinden bir aracı dışarıya çıkarttığı sırada, bir şahsın içeriye girdiği görülüyor. Ardından tamirhanedeki kapalı alana giden şahıs, laptopu alarak seri şekilde sırtına sokuyor. Daha sonra iş yerine bir araçla giren Kırçiler’e, ‘gel gel’ diyerek yardım eden şüpheli uzaklaşıyor.

"BİLGİSAYARI GERİ GETİR ÖDÜLÜ AL"
İş yeri sahibi Ramazan Kırçiler, “İş yerine ait bütün bilgilerim laptopumun içerisindeydi. Ayrıca araç tamirleriyle alakalı yazılımlar vardı. İş yerime giren şüpheli şahıs, laptopumu getirdiği takdirde bin lira ödül vereceğim” dedi.
Polis, olayla alakalı tahkikat başlattı.
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2016, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24