İnegöl'de halk eğitim merkezi açıldı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde Halk Eğitim Merkezi binası ve MOBESE sistemi hizmete açıldı. İnegöl Halk Eğitim Merkezi bahçesindeki açılışa Vali

İnegöl'de halk eğitim merkezi açıldı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde Halk Eğitim Merkezi binası ve MOBESE sistemi hizmete açıldı.
İnegöl Halk Eğitim Merkezi bahçesindeki açılışa Vali Münir Karaloğlu, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Kaymakamı Ali Akça, Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile çok sayıda yetkili davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından ilkokul öğrencisi Feride Korkmaz ezbere Sakarya şiirini başarı ile seslendirdi. Vali Karaloğlu, minik öğrenciyi sevdi. Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “HEM, İnegöl’de yıllarca her yaştan kadını ile erkeği meslek sahibi yaptı. İnegöl Belediyesi ve milletvekilimizin gayretiyle bu güzel yapı ortaya çıktı. HEM bizim de istifade ettiğimiz bir kuruluş” dedi.
Milletvekili Hüseyin Şahin “İnegöl’de güzel tesisleri hizmete açıyoruz. İnsanlarımızın istifade ederek bilgilenmesini arzu ediyoruz. 2 gün önce TOKİ 2. etabı açtık. Önümüzdeki günlerde İnegöl’de dev bir içme suyu barajı ihale edeceğiz. Yaklaşık değeri 150 milyon TL. Bu rakamlar bu asil milletin helal vergileriyle onlara tekrar hizmet olarak geri dönüyor. Oylat yolunu yapıyoruz, köyden mahalleye dönüşen yolları yapıyoruz. Eğitime desteklerimiz devam ediyor. Buradan OSB’nin 24 derslikli bir okul protokolünü gerçekleştirmeye gideceğiz. Hizmet ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Hedefimiz devamlı büyüme ve devamlı istikrar. İstikrarın devam etmesi hem İnegöl’ümüzde hem Bursa’mızda hem Türkiye’mizde birçok eserin gerçekleşmesine vesile oldu” diye konuştu.
Bursa Valisi Münir Karaloğlu da “İnegöl’e gele gide İnegöl valisi olduk. İnegöl’de hizmet çok. Bir taraftan devam eden, bir taraftan biten projelerden dolayı sık sık İnegöl’e geliyoruz. Bundan şikâyetçi değilim. Bugün çok önemli 2 eserin açılışını yapıyoruz. Biri bu HEM binamız diğeri ise MOBESE sistemi. Sayın Cumhurbaşkanımız 4 konuya önem erdiğini vurguluyor. Eğitim, adalet, sağlık ve güvenlik. Eğitimde vekilimizin sayesinde neredeyse sınıf mevcudumuz 20’nin altına düştü. İnşallah İnegöl, Bursa’da en düşük sınıf mevcudu olan ilçelerden birisi olacak. Sağlıkta Devlet Hastanesi'ni açtık, 6 aydır İnegöllü vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ni de açmış olacaktık ama maalesef aksaklıklar oldu, 2-3 ay içerisinde tamamlayıp onu da hizmete açmış olacağız. Adalet Sarayı’mız zaten yeni bitti, ilçe halkımız oradan hizmet alıyor" dedi.
Karaloğlu, "Sağlıkta önleyici hizmet önemlidir. Güvenlikte de suç işlenmeden önce tedbir almak lazım. Sürekli takipte olduğunuzun hissini vererek vatandaşların suç işlemesini önlemeniz lazım. Ş uan yapılan bu. Suçun işlenmesine engel olmayı hedefliyoruz. MOBESE sistemi bu konudaki en önemli yardımcımızdır. Önceki senelerde TV’lerin ana haberlerinin yarısı kapkaç haberleriyle doluydu. Bugün yok. Neden? 7 gün 24 saat MOBESE ile takip ediliyor ve bu sayede kötü niyetli insanlar sokakta yürüyen kadınları rahatsız edemiyor. İnegöl’de 94 kamera ile sokaklar daha güvenli hale gelecek. Bunun için yaklaşık 1 milyon TL para harcandı. Belediyemizi kutluyorum. Güvenlik çok önemlidir. Belediyemizin katkısını da önemsiyoruz. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Halk Eğitimi Merkezi binası ve MOBESE merkezi hizmete açıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2015, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24