İnegöl'de kış spor okulları başlıyor

Fetih bağcı İnegöl Belediyesi tarafından Belediyespor çatısı altında 2010 yılından bu yana düzenlenen Kış Spor Okullarının bu yılk

İnegöl'de kış spor okulları başlıyor

Fetih bağcı

İnegöl Belediyesi tarafından Belediyespor çatısı altında 2010 yılından bu yana düzenlenen Kış Spor Okullarının bu yılki kayıtları başladı.


Çocukların ve gençlerin bedenen ve ruhen sağlıklı bir birey olmaları için 8 farklı branşta gerçekleştirilecek Kış Spor Okulları için kayıtlar alınmaya başlarken, eğitimler ise 06 Ekim Cumartesi günü start alıyor.

“GENÇ NESLİMİZ İÇİN UĞRAŞ VERİYORUZ”


Kış spor okulları kayıtlarının başlaması hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “İnegöl Belediyesi olarak yerel yönetimin gücünü şehrin dört bir tarafına yaymak amacıyla dur durak bilmeden hizmet seferberliğine devam ediyoruz. İnegöl’ün geleceğini şekillendirirken, geleceğimizin teminatı Bugünün yarını; yarının umudu olan çocuklarımız ve gençlerimiz için elimizden gelen ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Yarınlarımızın umudu olan öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında bedensel ve zihinsel gelişimi, arkadaşlık duygularının oluşması, kendi benliklerini daha iyi tanıyarak, özgüvenlerinin artıracağına inandığımız spor faaliyetlerine belediyespor bünyesindeki yaz ve kış spor okullarımızla karşılamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

KIŞ SPOR OKULLARI 8 BRANŞ İLE EĞİTİM VERECEK


“Spor Kenti İnegöl” sloganıyla sporun ve sporcunun her zaman yanında olma anlayışıyla 2006 yılından beri devam ettiğimiz yaz spor okulu uygulamamıza bilindiği üzere 2010 yılında Kış Spor Okullarını da dahil ettiklerini belirten Taban, “Artık başta öğrencilerimiz olmak üzere, yetişkin halkımızda kış döneminde salon sporlarından faydalanabiliyorlar. Halkımızdan gelen talepleri dikkate alarak bu yıl Kış Spor Okullarımızı toplam 8 branşta düzenliyoruz. Bu spor branşlarımızı sizlerle paylaşmak istiyorum; Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi, Yüzme, Jimnastik, DOSTUM bünyesinde yoğun bir rağbet gören Oryantiring ve Okçuluk ile Dağcılık Sportif Tırmanışı branşlarında vereceğimiz eğitimler ile çocuklarımızın bedenen ve ruhen sağlıklı birey olmalarını sağlayacağız” diye konuştu.


6 EKİM CUMARTESİ BAŞLIYOR


Kış Spor Okulların eğitimlerin 06 Ekim Cumartesi günü başlayacağını belirten Taban, “Kış Spor Okulları ücretlerimiz Voleybol 50 TL, Basketbol 60 TL, Yüzme 190 TL (servis dahil), Masa Tenisi 35 TL, Oryantiring 50 TL, Jimnastik 70 TL, Okçuluk 50 TL ve Dağcılık Sportif Tırmanış branşında 40 TL olarak belirlendi. Ücret yatırma ve kayıt işlemleri Kültür park içi Belediyespor salonunda olacak. Kayıt yaptıran tüm öğrencilerimize forma ve tişört hediye edeceğiz. Şunu da belirtmek isterim ki kış spor okullarında bir branşın açılabilmesi için yeterli çoğunluğun sağlanması gerekmektedir. Eğitimleri hafta sonu verileceği Kış Spor Okullarına kayıt için 713 90 20 nolu telefondan veya www.inegolbelediyespor.org adresinden daha fazla da bilgi alınabilir” açıklamasında bulundu. Taban son olarak, “Düzenlemiş olduğumuz Kış Spor Okulları çalışmalarımız ile ilçemizde yetenekli yavrularımıza daha düzenli ve programlı spor yapma imkanı sunarken, sporu ilçe geneline yayma hedefimizi de hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu vesile ile tüm ilçe halkımızı sağlıklı bir yaşam için spor yapmaya ve çocuklarımızın sağlıklı gelişimine yardımcı olacak Kış Spor Okullarımıza kayıt yaptırmaya davet ediyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24