İnegöl'de yürekler ağza geldi! Yüksek voltaj yangın çıkardı

Bursa'da bir sitede yüksek voltajdan çıkan yangın yürekleri ağza getirdi. Vatandaşların müdahalesi faciayı önlerken, site sakinleri kendi

İnegöl'de yürekler ağza geldi! Yüksek voltaj yangın çıkardı

Bursa'da bir sitede yüksek voltajdan çıkan yangın yürekleri ağza getirdi. Vatandaşların müdahalesi faciayı önlerken, site sakinleri kendilerini dışarı zor attı.


Olay İnegöl Yunus Emre Mahallesi Oba Kent Sitesi'nde meydana geldi. Sabah saat 09.00’dan itibaren Alanyurt bölgesinde kesik olan elektrik saatler sonra verilmeye başlandı. Site sakinlerinin iddialarına göre yüksek voltajda enerji verilmesi üzerine sitede bulunan elektronik cihazlar yandı. Yüksek voltajdan dolayı doğalgaz boruları da alev aldı. Korku dolu anların yaşandığı sitede, site sakinleri elektrik şalterlerini ve doğalgaz vanalarını kapatarak muhtemel bir facianın önüne geçti. Bir anda binanın içerisini ve evleri duman kapladı. Apartman sakinleri kendilerini güçlükle dışarı attı. İhbar üzerine olay yerine polis, UEDAŞ ve İngaz ekipleri sevk edildi.

"Büyük bir faciadan kurtulduk"


Site sakinlerinden Yunus Şimşek, "Yangını fak ettik, hemen aşağı inip şalterleri kapattık. Daha sonra doğalgaz vanalarını kapattık. Burayla ilgilenirken bu kez yukarıdaki dairede yangın çıktı. Doğalgaz ve mutfakta bulunan elektrik kablolarında sıkıntı vardı. İçerisini dumanlar kaplandı. Hemen dışarıya çıktık. Gece olsaydı bir çok kişi dumandan dolayı zehirlenirdi. Büyük bir faciadan kurtulduk diyebiliriz" diye konuştu. Korku dolu anların yaşandığı olayda çok sayıda kişinin mağdur olduğu öğrenildi. Ayrıca aynı sıkıntının değişik sitelerde de yaşandığı bilgisine ulaşıldı. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24