İnegöl'ün Belediye Meydanı yenileniyor

İnegöl Belediyesi önündeki bulunan ve kavşak düzenlemesi sonrası bir kısmı bozulan parkın yenilenmesi için çalışmalara başlandı.

İnegöl'ün Belediye Meydanı yenileniyor

İnegöl Belediyesi önündeki bulunan ve kavşak düzenlemesi sonrası bir kısmı bozulan parkın yenilenmesi için çalışmalara başlandı.


Modern bir kent ortaya çıkarmak adına çalışmalarını sürdüren İnegöl Belediyesi, şehrin merkezinde hem kullanışlı hem de göze hitap edecek sosyal yaşam alanları oluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda İnegöl Belediyesi önünde bulunan parkın yenileme çalışmalarına başlandı.

Belediye kavşağında akıllı kavşak uygulaması sırasında bir kısmı bozulan park için yeni bir proje hazırlandı. 500 m2’lik alanda projelendirilen parkın yapımı için çalışmalar başladı. Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki Başkan Yardımcısı Adil Kansu ve AK Partili yöneticilerle birlikte çalışmayı yerinde inceledi. İnceleme sonrası bir açıklama yapan Başkan Taban, “Bugün Belediyemiz önünde hayata geçirdiğimiz park ve meydan düzenlemesini yerinde inceleyip kamuoyunu da bilgilendirmek istedik. Biliyorsunuz çok yakın zamanda şehrimizin trafiğini rahatlatabilmek adına kavşak düzenlemelerimizi Bursa Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle hayata geçirmiştik. Beraberinde yine parklanmalar olsun, otopark alanlarının oluşturulması konusunda olsun çalışmalarımız devam ediyor. Burada yenilenen, güzelleşen meydana yakışır halde olabilmesi için belediyemizin önündeki bu butik parkı da iyileştirelim istedik. Vatandaşlarımız burada ağaçların gölgesinde oturup vakit geçiriyorlar. Biz buna biraz daha katkı koyabilmek adına bir çalışma yaptık. Bu çalışmayı yaparken şunu da düşündük; çok büyük ve özel çalışmadan ziyade yine güzel ancak havuzu kaldırmadan maliyetleri boyutunda dikkatli olarak eksik ve aksakları gidererek, ağaçlarımızı koruyarak, banklarımızı, görsellerimizi iyileştirerek yeniden hayat bulmasını istedik” dedi.


"Gündüzki güzel görüntünün gece de sürmesini sağlayacağız"


Çalışma hakkında teknik bilgiler de veren Taban, “Arkadaşlarımız birkaç gün önce çalışmaya başladılar. 500 m2’lik bir alanda projelendirme yapıldı. Bu alanda 120 m2’lik yeşil alan ve 358 m2’lik sert zemin alanı bulunmakta. Mevcut ağaçlarımızı muhafaza ederek beraberinde ağaçların alt kısmına ızgaralar ve aydınlatmalar ilave ederek gündüz olan güzel görüntünün gece de sürmesini sağlayacağız. Arkadaşlarımız zemin alanında farklı renklerde parke taşı uygulamaları yapacaklar. Ahşap banklarımız yerleştirilecek ve meydanla uyum içerisinde güzel bir alan olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.
Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24