İşte Orhangazi Üniversitesi'nin yeni yönetimi

YÖK tarafından belirlenen Uludağ Kültür ve Eğitim Vakfı yeni mütevelli heyeti ve Orhangazi Üniversitesi yeni rektörü YÖK tarafından atand

İşte Orhangazi Üniversitesi'nin yeni yönetimi
YÖK tarafından belirlenen Uludağ Kültür ve Eğitim Vakfı yeni mütevelli heyeti ve Orhangazi Üniversitesi yeni rektörü YÖK tarafından atandı.

 

 

 

 

 
Paralel yapının eğitim kurumu Orhangazi Üniversitesi ile yurtlarınında bağlı olduğu, Uludağ Kültür ve Eğitim Vakfına geçtiğimiz hafta  kayyum atanmıştı. Soruşturmanın odağı konumunda bulunan Uludağ Kültür ve Eğitim Vakfı’na Bursa 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 03/06/2016 tarihli kararı ile Uludağ Kültür ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti adına tüm yetkileri kullanmak üzere kayyum ataması yapılmıştı. Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri nezaretinde alınan güvenlik tedbirleri ile söz konusu mahkeme kararı Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğü görevlileri ve kayyumlar tarafından vakıf yöneticilerine aynı gün tebliğ edilmiş, görevlendirilen kayyumlar vakıf yönetimini devralmışlardı. Bugünde üniversitenin yeni mütevelli heyeti ve rektörü belirlendi.. 

 

Orhangazi Üniversitesinin yeni yönetimi de açıklandı;

 

Orhangazi Üniversitesi
Mütevellisi
Prof Emin Güllü  (Başkan)
Prof Osman Kopmaz
Prof Ahmet Cengiz
Prof Mehmet İhsan Karangil
Coşkun Evkuran ( Mali Müşavir)
Ufuk Toktaş ( Mimar)
Tahir Karabıyık (Avukat-Başkan Vekili)Prof Tevfik Yücedoğru ( Rektör)


 

 

 

 
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24