İtfaiyeci ağabeyin çabaları fayda etmedi

Bursa’da, dördüncü katındaki evinin terasında sofra bezi silkelerken havalandırma boşluğuna düşen engelli şahıs, yoğun çaba harcayan itf

İtfaiyeci ağabeyin çabaları fayda etmedi
Bursa’da, dördüncü katındaki evinin terasında sofra bezi silkelerken havalandırma boşluğuna düşen engelli şahıs, yoğun çaba harcayan itfaiyeci ağabeyi tarafından kurtarıldı ancak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Olay, merkez Yıldırım ilçesi Maltepe Mahallesi Çiçek Sokak’ta meydana geldi. Oturdukları evin dördüncü katında annesiyle birlikte ikamet eden engelli ve sara hastası Şinasi Çelik (46), sofra bezi silkelediği sırada dengesini kaybederek aşağıya düştü. Apartman boşluğundan çığlık sesleri geldiğini duyan apartman sakinleri, hemen aşağıya koştu. Çelik’in kanlar içinde yerde yattığını gören mahalle sakinleri, hemen 112 Acil Sağlık Ekipleri ve polise haber verdi. Olayı haber alan Çelik’in Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında görevli itfaiyeci ağabeyi Ali Çelik de işten izin alarak kardeşini kurtarmak için seferber oldu. Vücudunda kırıklar olduğu tahmin edilen Çelik’i çıkarmak için ağabeyi büyük çaba gösterdi. Dikkatli bir şekilde sedyeye alınan Çelik, ambulansa bindirildi ve Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ancak kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı.
Çelik’in annesi ve yakınları da kurtarma operasyonunu gözyaşları içerisinde izlerken, görgü tanıkları Şinasi Çelik’in aniden yere düştüğünü söyledi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2012, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8