Kaleli hayatını kurtardığı gençle buluştu

CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, kıyafetleri ile havuza atlayıp kurtardığı otistik gençle bir araya geldi. Bursa'da Engelli Kadınl

Kaleli hayatını kurtardığı gençle buluştu
CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, kıyafetleri ile havuza atlayıp kurtardığı otistik gençle bir araya geldi.

Bursa'da Engelli Kadınlar Derneği'nin (ENKADER) Nilüfer'de Aslanlar Kulüp'te düzenlediği temsili nikah sırasında havuzda boğulmak üzere olan 25 yaşındaki otistik Abdullah Güzel'i kurtarmak için elbiseleriyle havuza atlayan Milletvekili Sena Kaleli, hayatında ilk defa birini kurtardığını söyledi. Mudanya’da yaşayan Güzel ve annesi ile bir araya gelen Kaleli, “Onu havuzda görünce hemen atladım. Kurtarmaya çalıştım. Ama onun yüzme bilmemesi ve engelli olmasından dolayı ikimiz de zorlandık. Abdullah birden ters döndü. Panik yaptım. Zafer Sicimoğlu gelince birlikte kurtardık” dedi.

Çizmelerinin ve kıyafetlerinin suyun etkisiyle ağırlaşmaya başlamasıyla ne yapacağını şaşırdığını ifade eden Kaleli, “Havuzun içindeyken hep sağlık görevlisi var mı diye düşündüm. Abdullah’ı kurtaramazsam insanların yüzüne nasıl bakarım diye çok korktum. Ama şükürler olsun ki şimdi buradayız. Eve o kıyafetlerim ile gittim, ama aklım hep Abdullah’taydı. Daha sonra ondan iyi haber gelince rahat bir nefes aldım” diye konuştu.

Sena Kaleli’ye teşekkür eden anne Dilek Güzel ise, “6 yıl önce diğer oğlum böyle bir acı yaşattı bize. Bu oğlum da boğulacak diye çok kortum. Allah abisinin ölüm yıl dönümünde onu bana bağışladı. Abdullah abisini çok özlüyor. Onun için o havuza atlamış olabilir. Sena hanıma çok teşekkür ederim” dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2014, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24