Kampüslerde seçim rüzgarı erken esti

Mektebim öğrencileri 2018-2019 eğitim öğretim yılı Öğrenci Konseyi Başkanlık yarışı sona erdi. 192 öğrenci arasından en yü

Kampüslerde seçim rüzgarı erken esti

Mektebim öğrencileri 2018-2019 eğitim öğretim yılı Öğrenci Konseyi Başkanlık yarışı sona erdi. 192 öğrenci arasından en yüksek oyu alan öğrenci, kampüs Konsey Başkanı ve sırasıyla yüksek oy alan diğer öğrenciler de konsey üyeleri ve alt başkanlar olarak seçildi.


Yenilikçi Eğitim Programı içerisinde yer alan 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine İş Dünyası, Girişimcilik, İnovasyon ve Kariyer üzerine proje ve saha çalışmaları gerçekleştirme imkânı sağlayan M-LEAD kapsamında Öğrenci Konseyi Başkanlık seçimleri tamamlandı. Program içerisinde önemli bir yere sahip olan ve yıl içerisinde projeler üreterek okulun tüm öğrencilerini bu projelere dâhil eden, ulusal ve uluslararası toplumsal duyarlılık projeleri ile insani meselelerde farkındalık yaratan Öğrenci Konseyleri için Türkiye genelinde Mektebim’in 51 kampüsünde seçim çalışması yapıldı. Öğrencilere adaylık sürecinde 1 hafta verilerek adaylık çalışmalarını yürütmeleri ve yıl boyunca gerçekleştirecekleri projeleri kampüste eğitim gören diğer öğrencilere tanıtmaları istendi. Adaylık süreci sonrasında lise kademesindeki tüm öğrencilerin oy vererek katıldığı ve demokratik şekilde gerçekleştirilen seçimler yapılarak 192 öğrenci arasından en yüksek oyu alan öğrenci, kampüs Konsey Başkanı ve sırasıyla yüksek oy alan diğer öğrenciler de konsey üyeleri ve alt başkanlar olarak seçildi.


Kariyer planlamaları konsey çalışmaları ile pratiğe dökülüyor


Öğrenci Konseyleri, M-LEAD dersi kapsamında akademik olarak destekledikleri kariyer planlamalarını konsey çalışmaları ile pratiğe dökerek, kişisel bilgi ve becerilerini geliştirme imkânı buluyor, bu çalışmaları kampüsteki diğer öğrencilere aktararak akademik farklılaşma, sosyal ve iletişimsel beceriler geliştirme, toplumsal duyarlılık yaratma, yabancı dilde iletişim fırsatı elde ediyorlar. (Bülten)
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24