Karacabey Türkiye'ye örnek oldu

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Türkiye’de 'Arabuluculuk Kanunu’nu ilk uygulayan kurum olarak 'Hukuki Uyuşmazlıkların Çözümünde Ara

Karacabey Türkiye'ye örnek oldu
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Türkiye’de 'Arabuluculuk Kanunu’nu ilk uygulayan kurum olarak 'Hukuki Uyuşmazlıkların Çözümünde Ara Buluculuk Sempozyumu'na konuşmacı olarak katıldı. 
BTSO konferans salonunda BTSO, TOSYÖV ve BTSO Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi tarafından verilen sempozyuma, Adalet Bakanlığı tarafından bütün resmi kurumlara örnek olarak gösterilen Karacabey Belediyesi adına Başkan Ali Özkan ve Karacabey Belediyesi Hukuk Müşaviri Burcu Elçin katıldı. Ali Özkan, 2014 yılında göreve gelir gelmez Hukuk Müdürlüğü’nü kurduklarını söyleyerek, “Önceki yıllarda ilçe merkezindeki çöplerin toplanması sırasına geçirdiği elim bir kaza neticesinde hayatını kaybeden işçi kardeşimizin yakınlarının acısını bir an önce hafifletmek ve maddi sıkıntılarına katkıda bulunmak için harekete geçtik. Böyle bir duruma kayıtsız kalmadık. Bu dosya ile karşılıklı anlaşma yaparak Arabuluculuk Kanununu Türkiye’de ilk kez uygulayan Belediye olduk. Karacabey Belediyesi olarak Türkiye’ye örnek olduk. Geçmiş adalet, adalet değildir. Adalet tez elden dağıtılmalıdır. Bu konuyu sonuca bağladık. İki tarafında haklarını koruyarak, tarafsız bir çözüm yolu bulduk. Ben diğer kurumlarımıza da bu çözüm yolunu tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24