Karıncadere'de temizlik harekatı

Yıldırım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Davutkadı Mahallesi

Karıncadere'de temizlik harekatı

Yıldırım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Davutkadı Mahallesi’nden geçen Karıncadere dere yatağında temizlik ve budama yaptı.


Davutkadı Mahallesi sakinlerinden çöplerin gelişi güzel atıldığı ve dere yatağının madde bağımlılarının meskeni haline geldiği yönündeki şikâyetler üzerine harekete geçen Yıldırım Belediyesi bölgede çalışma başlattı. Temizlik İşleri ile Park Bahçeler Müdürlüğü personellerinden oluşan 35 kişilik ekip hem temizlik hem de budama ve kosalama yaptı. Temizlik ekiplerinin 250 kilogram çöp topladığı dere yatağında 50’ye yakın ağaç da budandı.


VATANDAŞLARDAN TEŞEKKÜR


Dere yatağının mevcut durumunun bir dizi sorunu da beraberinde getirdiğini söyleyen mahalle sakinleri, “Atılan çöplerden dolayı kötü kokular oluşuyor. Çöplerden ve yabani bitkilerden dolayı dere yatağı zaman zaman tıkanıyor. Özellikle yağışın çok olduğu zaman dereden taşan sular tehlike oluşturuyor. Hepsinden önemlisi ağaçlardan ve bakımsızlıktan dolayı dere yatağı madde bağımlılarının mekanı haline geldi. Bu durum bizi endişelendiriyor. Yapılan temizlik ve budama işleri ile dere yatağının etrafı açıldı ve bu tehlikeler büyük ölçüde ortadan kalktı” diyerek Yıldırım Belediyesi’ne teşekkür ettiler.


BİRLİKTE KORUMAK ZORUNDAYIZ


Temizlik ve bakım işlerinin periyodik olarak yapıldığını aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Bölgede ikamet eden hemşerilerimizin talepleri doğrultusunda ekiplerimiz büyük çaplı bir temizlik yaptı. Ancak temizlemek kadar önemli olan diğer konu korumak. Bu konuda duyarlı olarak doğayı birlikte korumak zorundayız. Bu bizim için bir görev olmaktan ziyade gelecek nesillere bir borcumuz. Bu konuda hepimiz duyarlı olmalıyız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24