Katlanır bisikletler geri dönüyor

 Bir zamanların vazgeçilmez katlanır bisikletleri geri dönüyor. 1980'lerin unutulmazları arasında olan "Pinokyo" diye bilinen katlanır bisiklet

Katlanır bisikletler geri dönüyor
 Bir zamanların vazgeçilmez katlanır bisikletleri geri dönüyor. 1980'lerin unutulmazları arasında olan "Pinokyo" diye bilinen katlanır bisikletler yeni teknolojiyle birlikte tekrar yollarla buluştu.


Yabancı ülkelerde kullanımı hızla yaygınlaşan ve Türkiye'de 2013 damgasını vuracak olan şehir bisikletleri arasında yer alan ve diğer adıyla katlanır (folding) bisikletler artan araç trafiğine karşılık şehir içinde kolay ulaşım sağlanması sebebiyle tercih ediliyor. Küçük tekerlekleri, kolay kurulumuyla birlikte katlanınca az yer kaplaması metro, tren ve otobüslere yanınızda taşırken sıkıntı olmazken çanta büyüklüğünde olan bisiklet aracınızın bagajında çok rahat yerleştiriliyor. Ağırlıkları 8 ila 14 kg arasında değişen sele, gidon ve ortadan katlanarak küçülen bisikletler vitesli-vitessiz ve akülü olarak birçok değişik modellerde üretiliyor. 100 kilo kadar taşıma kapasitesi olan bisikletlere talebin artacağı düşünülüyor.
Bianchi ve Accell Bisiklet Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Muhlis Dilmaç, katlanır bisikletlerin yabancı ülkelerde çok yaygın olarak kullanıldığını söylerken, her geçen gün artan araç sayısına karşılık bisiklet yolları yapılarak çözüm üretilebileceğini belirtti.
Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2012, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner24