Kayseri'de çıkardı, Bursa'da yakalandı

 Kayseri'de izinsiz kazı yaparak ele geçirdiği tarihi eserleri Bursa'ya getirmek isterken İnegöl kontrol noktasında yakalandı.  Edini

Kayseri'de çıkardı, Bursa'da yakalandı
 Kayseri'de izinsiz kazı yaparak ele geçirdiği tarihi eserleri Bursa'ya getirmek isterken İnegöl kontrol noktasında yakalandı. 
Edinilen bilgiye göre, Kayseri'de izinsiz kazı yapan H.E. (30) isimli şahsı tarihi eserleri satmak için Bursa'ya geleceği öğrenildi. Bilginin ardından harekete geçen İnegöl Jandarma Komutanlığı kontrol noktalarında güvenliği arttırdı. H.E.'nin içinde bulunduğu otobüs durdurulurken şüphelinin oturduğu koltukta gizlenmiş bir adet çanta fark edildi. Açılan çantanın içinden 42 adet bronz sikke, 11 adet gümüş sikke, 4 adet bronz yüzük, 1 adet bronz Roma mührü ve 1 adet bronz heykel olmak üzere toplamda 59 sikke ve obje ele geçirildi.
Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ele geçirilen tarihi eserler Bursa Müze Müdürlüğüne götürülmek üzere el konuldu. Daha önce karıştığı 8 suçtan aranması bulunan H.E. isimli şahıs ise tutuklanarak ceza evine gönderildi.
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner24