Kim bu ballı böreği yiyenler?

Gazete Bursa köşe yazarı Mehmet Ali Yılmaz, Orman Bölge Müdürlüğünden “özel ağaçlandırma sahası” adı altında hektarlarca arazid

Kim bu ballı böreği yiyenler?
Gazete Bursa köşe yazarı Mehmet Ali Yılmaz, Orman Bölge Müdürlüğünden “özel ağaçlandırma sahası” adı altında hektarlarca araziden kimlerin nemalandırıldığını yazdı.

 

Orman bölgesinde kalan ve bölge müdürlüklerinin kararı ile “özel ağaçlandırma sahası” ilan edilen mevkiler, talep eden vatandaşa 49 yıllığına tahsis ediliyor. Uygun koşullarda ağaçlandırma kredisi alan vatandaşlar da bu arazilere genelde fıstık çamı ekmeyi ve uzun yıllar mahsül almayı tercih ediyor. Gazete Bursa köşe yazarı Mahmet Ali Yılmaz da 13 Haziran 2015 tarihli yazısında, Bursa Orman Bölge Müdürlüğünden bu alanların dağıtımından kimlerin nemalandırıldığını kaleme aldı. Yılmaz’ın iddiasına göre; Bursa Orman Bölge Eski Müdürü Ali Girgin, görevde olduğu yıllarda Uludağ’ın eteklerinden 7,1 hektar orman arazisini hiçbir bedel ödemeksizin, kendisine ayırıyor ancak kimse kuşku duymasın diye bu araziyi kağıt üzerinde oğlu Ömer Girgin’e tahsis ediyor. Girgin ayrıca kendisi ile birlikte aynı dönemde görev yapan Orman Bölge Müdürlüğü Mühendisi Seyhan Şahin’e de 8,5 hektar arazi tahsisi yapıyor. Yılmaz, kaleme aldığı yazıda bu “ballı börek”ten Ak Partili bazı isimlerin de faydalandırıldığını yazıyor. Yılmaz’ın yazısındaki o isimler ve kendilerine tahsis edilen arazi büyüklükleri şöyle: İlhan Aslan 8,5 hektar, Serhat Keskin 5,5 hektar, Murat Boz 8,5 hektar. Yılmaz yazısında “özel ağaçlandırma alanları”nın kanun gereği köy tüzel kişiliklerine devredilmesi gerektiğine de dikkat çekti.

 
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2015, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8