Kosova'dan Altepe'ye ziyaret

Kosova'nın İstanbul Başkonsolosu Rrahim Morina (sağ), Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi (sol) makamında ziyaret etti. ( Bursa Büyükşehir Belediyesi - Anadolu Ajansı )

Kosova'dan Altepe'ye ziyaret
Kosova'nın İstanbul Başkonsolosu Morina, Altepe'yi makamında ziyaret etti.
Kosova'nın İstanbul Başkonsolosu Rrahim MorinaBursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi makamında ziyaret etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Ankara Yolu'ndaki yeni başkanlık binasındaki ziyarette konuşan Altepe, Bursa'nın sanayi potansiyelinin Balkan ülkeleri için bir fırsat olduğunu belirtti.

Bursa ile Kosova arasında tarım konusunda girişimlerin olduğunu fakat bunun yeterli görülemeyeceğini aktaran Altepe, şunları kaydetti:

"Ekonomik kalkınma, ancak artı değeri yüksek ürünlerle gerçekleşebilir. Bursa, dünyanın en önemli sanayi merkezlerinden biri. Otomotiv ve tekstil sanayisinin başkenti. Kosova ile Bursa arasında tarım ticareti yapalım fakat daha önemlisi stratejik yatırımlar, yükte hafif pahada ağır ürünlerdir. Bugün 50 tır patates ile birkaç gramlık uçak parçası aynı değerde. Dolayısıyla artı değeri yüksek, ileri teknoloji ürünler üretmek, stratejik üretimler yapmak, çok daha önemli. Bursa da sahip olduğu bu alt yapıyla başta Kosova olmak üzere Balkan ülkeleri için altın bir fırsat."

Altepe, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesini anımsatarak, "Türkiye karışırsa Balkan ülkeleri de karışır ve Orta Doğu hiç durulmaz. Barış, Türkiye'nin güçlü olmasıyla mümkün." değerlendirmesinde bulundu.


Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2016, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19