Maşallah 'Bakan' gibi muhtar

Maşallah 'Bakan' gibi muhtar
Bursa'nın Gürsu ilçesine bağlı 300 yılık geçmişe sahip Adaköy'ün 16 yıllık muhtarı Abbas Erdem, alt yapı ve asfaltlama çalışmalarının ardından köye doğalgaz getirtmek için kolları sıvadı.
Gürsu Ovası'nda önemli armut üretim potansiyelinin bulunduğu Adaköy, 2012 yılında doğalgaz sıcaklığına kavuşuyor. 4 seçimdir muhtarlık yapan ve köyün dünyaya tanıtılması için çalışan muhtar Abbas Erdem, belediye ve il özel idarelere yaptığı girişimler sonucu köydeki asfalt ve alt yapı sorunlarını büyük ölçüde tamamladı. Daha önce Japonları köyünde ağırlayan ve Deveci armudunu tanıtan Erdem, 300 yıllık geçmişe sahip Adaköy'ü doğalgaz ile tanıştırmak için çalışma başlattı. Doğalgaz konusunda başvuruları yaptıklarını kaydeden Erdem, "Köyümüzün 300 yıllık macerası var. Asfalt ve kanalizasyon sıkıntılarımız bitti. Alt yapıda büyük ölçüde sıkıntılarımızı aştık. Şimdi de hedefimizde doğalgazı köye getirmek var. Bu konuda başvurumuzu Bursagaz'a yaptık. 2012'de gaz getirmeyi istiyoruz. Muhtarlıkta 16. Senemde. Bu dönemimde köye doğalgaz getirmek istiyorum" dedi.
Deveci armudunun hasadının başladığını belirten Erdem, değerli olan ve uzun emekler neticesinde verim alınan armudun korunması için jandarma ekiplerinin çalıştığını söyledi. Erdem, "Armudumuz çok değerli olduğu için hırsızlar tarlalarımızda cirit atıyordu. Şimdi hırsız belasından da kurtulduk. Jandarma ekiplerimiz tarlalarda denetimlerini aralıksız sürdürüyor" diye konuştu.
Erdem, 540 haneli ve bin 800 kişilik nüfusa sahip Adaköy'ün internet sayfasındaki sayfasında da sürekli takip edildiğini de sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2011, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8