Matlı'dan tarım değerlendirmesi

AK Parti Bursa Milletvekili ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Önder Matlı, 2014 yılındaki tarım üretimini değerlendirdi. Aynı zamanda Plan Bü

Matlı'dan tarım değerlendirmesi
AK Parti Bursa Milletvekili ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Önder Matlı, 2014 yılındaki tarım üretimini değerlendirdi.
Aynı zamanda Plan Bütçe Komisyonu ile Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Sözcüsü olan Önder Matlı, AK Parti’nin her zaman tarım üreticisinin yanında olduğunu söyledi. Matlı, “Olumsuz hava şartları sebebiyle 2014 yılında yurdumuzun belli bölgelerinde zirai üretimde kısmen sıkıntılar yaşanmıştır. Bir taraftan kuraklık, bir yandan don ve yazın aşırı yağışlarla üretimimizde kademeli düşüşler gözlendi. Bu durumdan bölgemiz de etkilenmiş olup, son zamanlarda ve özellikle de pancar üreticimiz birtakım mağduriyet yaşamıştır. AK Parti olarak bu mağduriyetlerin giderilmesi için hızla adımlar atılmış ve Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü, Tarım Bakanımız ve Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç'la teşebbüsüyle uzun yıllardır kapalı kalan Susurluk Şeker Fabrikası'nın tekrar üretime geçmesi sağlanmıştır. Böylece üreticilerimize, alternatif ürün ekme imkânı sağlanmıştır. Biz üreticimizin her daim yanında olmaya devam ederek, çiftçilerimizin sıkıntılarına çare bulmaya çalışıyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2015, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24