Medicana'nın en büyük yatırımı Bursa'ya

Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasında yer alan Medicana Sağlık Grubu, en büyük yatırımını Bursa’da hizmete açıyor.  Nilüfer’de 100 m

Medicana'nın en büyük yatırımı Bursa'ya
Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasında yer alan Medicana Sağlık Grubu, en büyük yatırımını Bursa’da hizmete açıyor.  Nilüfer’de 100 milyon dolara mal olan 300 yataklı Medicana Bursa Hastanesi, yeni yılın ilk günlerinde hasta kabul etmeye başlayacak. 

Alpaslan YILDIZ
Sağlık sektörüne yaptığı yatırımlarla büyümeye devam eden ülkenin en büyük zincir sağlık gruplarından biri olan Medicana Sağlık Grubu, Bursa’nın kalbi Nilüfer’de inşa ettiği yeni hastanesini hizmete açıyor. Türkiye’de özel hastaneciliğin öncü kuruluşlarından Medicana Sağlık Grubu’nun 13’üncü ve en kapsamlı hastanesi olan Medicana Bursa Hastanesi, dünya standartlarında sağlık hizmeti ve güçlü akademik hekim kadrosu ile bütün Güney Marmara’ya sağlık hizmeti sunacak.

YOĞUN BAKIMA 100 YATAK

Akıllı bina özellikleri ile 42 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen 22 katlı Medicana Bursa Hastanesi’nin 300 yatak kapasitesi bulunuyor. Tam teşekküllü hizmet veremeye hazırlanan hastane, organ naklinden kalp cerrahisine, ileri kanser cerrahisinden radyasyon onkolojisi ve obezite cerrahisine kadar tıbbın bütün disiplinlerini bünyesinde barındırıyor. Hastanenin yatak kapasitesinin 3’te biri de Bursa’da en fazla ihtiyaç duyulan yoğun bakım yataklarından oluşuyor.

BURSA VE GÜNEY MARMARA’YA HİZMET VERECEK
Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, "Medicana Sağlık Grubu olarak Bursa’ya tam teşekküllü bir hastane kurmayı uzun yıllardır arzu ediyorduk. Tarihimizin en önemli başkentlerinden biri olan Bursa’yı aynı zamanda bir sağlık kentine dönüştürecek hastanemizi yeni yılın ilk günlerinde hizmete açıyoruz. Medicana kalitesini ve hizmet anlayışını Bursa ile tanıştırma fırsatı bulduğumuz için büyük mutluluk duyuyoruz. Hastanemiz, başta Bursa olmak üzere tüm Güney Marmara Bölgesi’ne ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

DÜNYA STANDARTLARINDA HASTANE
Medicana Sağlık Grubu’nun gelecek 5 yıl içerisinde yüzde 100 büyüme hedefi doğrultusunda önemli adımlar attığını vurgulayan Bozkurt, “Tamamen hasta ve hekim odaklı olarak tasarladığımız Medicana Bursa Hastanesi’nde dünya standartlarında hizmet sunabilmek için gerekli tüm altyapıyı hazırladık. Hastanemizi, akıllı bina teknolojisiyle donatarak ziyaretçilerimizin ihtiyaç duyabileceği her türlü tedavi imkânını sunmaya hazır hale getirdik. Hastanemiz tam kapasite hizmet vermeye başladığında bin kişiye yakın çalışanla hizmet sunacak ve Bursa’nın en fazla istihdam sağlayan projelerinden biri olacak" diye konuştu.

SGK ANLAŞMASI YAPILACAK
Medicana Bursa Hastanesi'nin SGK'lılara da hizmet vereceğini belirten Bozkurt, "Nöroloji, iç hastalıkları, kalp damar cerrahisi ve onkoloji başta olmak üzere 28 farklı tıbbi birimi; Mikrobiyoloji, Biyokimya, Patoloji tıbbi bilimleri ve dört farklı yoğun bakım ünitesini hastaların ihtiyacına sunacak. Ayrıca hem akut bakım sağlık hizmetleri, hem de kronik sağlık sorunlarıyla ilgili birimleriyle tam donanımlı sağlık hizmeti verecek" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2017, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24