MMO'da birliğin adayı Arslan

Makine Mühendisleri Odası’nın 13-14 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek genel kurulu öncesi Birlik Grubu’nun başkan ve yönetim kurulu adaylar

MMO'da birliğin adayı Arslan
Makine Mühendisleri Odası’nın 13-14 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek genel kurulu öncesi Birlik Grubu’nun başkan ve yönetim kurulu adayları düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Batuhan Yorulmaz

Merinos Parkı içindeki Gölpark Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen basın toplantısına MMO Bursa Şubesi 2004-2006 Dönemi Başkanı İsmail Hakkı Kavurmacı, ENVERDER Başkanı Mustafa Uysal ve Birlik Grubu üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan TMMOB MMO Bursa Şubesi Birlik Grubu Başkan Adayı Makine Yüksek Mühendisi Mustafa Arslan, “Birlik Grubu, kamu adına görev yapan Odamızın kamu yararına her konuda Mühendisliğe yakışır bir şekilde sübjektiflikten uzak, analitik bir yaklaşımla muhalefet yapabilen ancak bu muhalefet sırasında, hiçbir siyasi taraf gözetmeyen, yani siyasetsiz muhalefet yapabilen bir meslek odası için hazırdır” dedi. Birlik Grubu’yla ilgili kısa bilgi veren Başkan Adayı Arslan, Birlik Grubu’nun 1988 yılından bu yana ülkesini seven, mesleğine, üyesine, vatanına ve milletine hizmet etmeyi, bulunduğu kentin problemlerine çözüm üretmeyi, doğru işlerin her zaman yanında olan, yanlış işlerin ise çözümü ile karşısında durmayı çalışma felsefesi haline getirmiş bir grup olduğunu ifade etti.

“YETKİN EKİBİMİZLE YÖNETİME TALİBİZ”

Arslan sözlerini şöyle sürdürdü: “MMO Bursa Birlik Grubu olarak, yapılan yoğun toplantılar sonucunda belirlenen Yönetim Kurulu Asıl, Yedek ve Delege listeleri ile her dönem olduğu gibi bu dönem de seçimlere katılma kararı verdik ve bu kararımızı sizler vasıtasıyla kamuoyuna ve meslektaşlarımıza ilan ediyoruz. Meslek Odalarının ülkemizin sanayileşme ve gelişimindeki etkisi son derece önemlidir. Odalarda yeni bir vizyonun gerekli olduğuna inanan Birlik Grubu bu sorumluluk ve bilinç ile Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetimine projeleri ve yetkin ekipleri ile talip olmaktadır.”

“BİRLİK GRUBU’NUN HİZMETLERİ ÖZLENİYOR”

Birlik Grubu’nun 2004-2006 yılında Oda yönetiminde bulunduğunu ve o dönemde yapılan çalışmaların özlendiğini ifade eden Arslan sözlerini şunları söyledi: “Ülkemiz, kentimiz ve mühendis arkadaşlarımız için gerçekleştirilen örnek çalışmalar bütün kamuoyu tarafından hala hafızalardadır. Örneğin Milli projemiz olan Devrim Otomobilleri, Birlik Grubu Yönetiminin inisiyatifi ve özverili çalışmaları sonucunda saklı tutulduğu yerden özel izinler alınarak ve teminatlar verilerek Bursa’ya getirilmiş ve tüm halkımıza yerli otomobili üretebileceğimiz fikri aşılanmıştır.” 16. Dönem 2018-2020 MMO Bursa Şubesi Birlik Grubu Yönetim Kurulu Aday listesi şu isimlerden oluşuyor: “Mustafa Arslan, Nizamettin Vatan, Erhan Pulat, Erol Güngör, Kemal Furkan Sökmen, Murat Yıldırım, Hüseyin Aydınlı, Ahmet Zeki Altun, Mustafa Hata, Esma Baş, Cengiz Koz, Kübra Laloğlu, Muhammet Taka ve Enes Özden.”
Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2017, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24