Mudanya'da heyelan güçlendirme çalışmaları

Mudanya ilçesinin Güzelyalı Mahallesi'nde, bir süredir meydana gelen heyelanları önlemek için güçlendirme çalışmaları başladı. ( Ömer Bilik - Anadolu Ajansı )

Mudanya'da heyelan güçlendirme çalışmaları

Mudanya'da bir süredir meydana gelen heyelanları önlemek için güçlendirme çalışmaları başladı.


 

 

 

Mudanya ilçesinin Güzelyalı Mahallesi'nde, bir süredir meydana gelen heyelanları önlemek için güçlendirme çalışmaları başladı.Kurşunlu Yolu üzerinde yer alan Beyazkayalar Mevkisi'nde, Mudanya AK Parti Bursa Milletvekilleri, Mudanya AK Parti İlçe Başkanı Dr. Murat Ünal ve ilçe yönetiminin girişimleriyle başlatılan 1,5 milyon liraya mal olacak 100 metre uzunluğundaki alanda, heyelan durdurma çalışmaları Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından başlatılıp bayram öncesi bitirilmesi hedefleniyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Ünal, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşanan heyelanların ilçe halkının çok önemli bir sorunu olduğunu söyledi.

Uzun yıllardır bu yolu kullanırken sıkıntının günden güne büyüdüğünü gördüklerini anlatan Ünal, şöyle konuştu:

"Bu alanda girişimlerimiz sonucu Karayolları burada çalışmaları başlatıp bu alanda çok gelişmiş bir teknoloji uyguluyor. Bu çalışmanın teknik özellikleri 'Geogrid' denilen sistemle yapılıp, 30'ar santimlik mebranlar üzerine malzeme serilip sıkılaştırılıyor, buradaki imalat 100 metre boyunda ve 12,5 metre yüksekliğinde olup, bu çalışma ile de heyelan kesin bir şekilde engelleniyor. Buradaki heyelan problemi çözüldükten sonra ilk aşamada burada daralan yol sağlam taraftan biraz içeri girilerek genişletilecek."


Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19