Muhtarlar eğitim için seferber oldu

- Emine Erdoğan’ın himayesinde yeniden başlatılan okur yazarlık seferberliğine İnegöl'deki 116 mahallenin muhtarı da dahil oldu. 

Muhtarlar eğitim için seferber oldu
- Emine Erdoğan’ın himayesinde yeniden başlatılan okur yazarlık seferberliğine İnegöl'deki 116 mahallenin muhtarı da dahil oldu. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, Muhtarlar Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek, okuma yazma seferberliği için destek istedi. Fatih Bilican, "Sizler devleti temsil ediyorsunuz. Cumhurbaşkanımız sizlere önem veriyor. Bulunduğunuz mahallelerde devleti temsil eden kişilersiniz. Geçtiğimiz yıllarda memleketimizde okur-yazar olmayan ciddi sayıda vatandaşımız vardı. Bu sayı kurs ve projelerle aşağıya çekildi. TÜİK'in 2017 yılı verilerine göre ülkemizde okuryazarlık oranı yüzde 96. Yani okur yazar olmayan sayı yüzde 4. Memleketimizde okur yazarlık oranının artırılması için seferberlikler ilan ettik. Zaten eğitim çağındaki öğrencilerimizi eğitimle buluşturuyoruz. Devletimiz ders kitaplarını öğrencilerimize ücretsiz veriyor. Cumhurbaşkanımız ve eşi himayesinde yeni okur yazarlık seferberliği başlatıldı. Bu kapsamda kurslar düzenleyeceğiz. Bu kursları Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla yapacağız. Bu kursları her yerde düzenleyeceğiz. Okullara göndermemek çocuklarımıza en büyük zulümdür. Çocuk hiç olmazsa mecburi eğitim çağına gelsin, okusun diplomasını alsın. Yaşı ne olursa olsun okur yazar olmayanları el birliği içerisinde tespit edelim. Müracaatlar okullara yapılacak. Biz nerede olursa olsun o vatandaşlarımıza kurs açacağız. Kurs sonunda belge vereceğiz. O bölgede okuma yazma bilmeyen bir kişi dahi olsa kurs açacağız. Okur yazar olmayanların tespiti konusunda bize yardımcı olun. Türkiye’de bu bir seferberliktir. Daha müreffeh bir toplum olmamız lazım. Hayırda yarışacağız. Okumanın yaşı yok. El birliği ile memleketimize ne kadar katkı sağlarsak o kadar iyi” dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2018, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24