Mülteciler Dündar'ı coşkuyla karşıladı

Osmangazi Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyasında toplanan malzemeler sığınmacıların kaldığı Kilis’teki kampa ulaştı. Yardım

Mülteciler Dündar'ı coşkuyla karşıladı
Osmangazi Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyasında toplanan malzemeler sığınmacıların kaldığı Kilis’teki kampa ulaştı. Yardımları bizzat Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar dağıttı.

Mülteciler Dündar’ı coşkuyla karşıladı

Suriye’deki zulümden kaçıp Türkiye’ye sığınan Suriyelilere Osmangazi Belediyesi de yardım eli uzattı. Yardım kampanyasında toplanan bin adet battaniye, 500 soba, 75 bin adet yumurta, 3 bin çift çorap ve 55 koli giyim eşyasından oluşan iki tır dolusu yardımın teslimi için Kilis’e giden Başkan Mustafa Dündar, kampta kalan Suriyelileri ziyaret etti. Kaldıkları kampta bulunan okullarda eğitim gören çocuklara hediyeler veren Dündar, kamp ziyaretinin ardından Kilis merkezinde kalan sığınmacıları da ziyaret etti.

Kilis Vali Yardımcısı Ahmet Karatepe ile birlikte Suriyeli sığınmacılardan Beşhir Musa’yı kaldığı evde ziyaret eden Başkan Dündar, kapıda sevinçle karşılandı. Kedilerine yardım getiren Dündar ve ekibini ‘Beşar gidecek, zulüm bitecek’ sloganları ile karşılayan Musa, misafirlerini kaldığı eve davet etti. Vali Yardımcısı Karatepe ve Dündar’a çok teşekkür eden Musa, ‘Türkiye’deki kardeşlerimize, bu zor günümüzde bizlere olan destek ve yardımları için teşekkür ediyorum. Allah’ın izni ve Türk kardeşlerimizin desteği ile zalim Beşar’ın zulmü yakında bitecek’ diye konuştu.


Ülkelerini terk ederek aileleri ile birlikte Türkiye’ye sığındıklarını anlatan Beşhir Musa, Türkiye’nin kendilerine kucak açtığını, bütün ihtiyaçlarının karşılandığını kaydetti.


Türk halkının her zaman mazlumun yanında olduğuna dikkati çeken Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Türk halkı bu tür zamanlarda, afetlerde, örnek bir birlik beraberlik sergiliyor. Mazlumun yardımına koşuyor. Bugünde o zamanlardan birini yaşıyoruz. Suriye’deki savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriyeliler için seferber oluyoruz. İnşallah ülkenizdeki olaylar son bulur ve barış içerisinde huzurlu bir şekilde ülkenize dönersiniz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2012, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24