Mursi'nin idamı kararı Bursa'da protesto edildi!

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye verilen idam kararı Bursa'da Uludağ Üniversitesi öğrencileri ve Emir Sultan Camii'nde cuma namazı sonrası vatan

Mursi'nin idamı kararı Bursa'da protesto edildi!

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye verilen idam kararı Bursa'da Uludağ Üniversitesi öğrencileri ve Emir Sultan Camii'nde cuma namazı sonrası vatandaşlar tarafından protesto edildi.
Uludağ Üniversitesi Görükle kampusunda cuma namazı sonrası bir araya gelen öğrenciler, ”Defol Sisi, seninleyiz Mursi", “Zalimler için yaşasın cehennem" sloganları ve tekbirler eşliğinde, Mısır’da Muhammed Mursi ve 108 kişi için verilen idam kararını protesto etti. Eylemde grup adına açıklama yapan Muhammed Yağcı, “Mısır'da darbenin ardından hukuksuzluklar ve adaletsizlikler sebebiyle, Muhammed Mursi ve Müslüman Kardeşler mensubu 108 kişiye verilen idam kararını protesto etmek için toplandık. Kardeş ülke Mısır'da ilk bağımsız ve serbest seçimle cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi ve arkadaşlarına karşı işletilen haksız süreç sonunda kabul edilemez bir karara imza atılmıştır. Verilen cezanın bir askeri cunta tarafından verildiği aşikardır. Aynı askeri cunta, 2 yıl önce Adeviyye Meydanı'nda 3 bini aşkın sivili şehit etmekten kaçınmamıştır. Bu cuntanın emrindeki yargının Muhammed Mursi ve Müslüman Kardeşler hakkında verdiği saçma sapan idam kararları bizleri şaşırtmamıştır. Bu kişilerin tek suçu, o gün seçilmiş hükümete karşı yapılan darbeyi protesto etmek için Adeviyye Meydanı'nda olmalarıdır" ifadelerini kullandı.
Bu arada, Emir Sultan Camii'nde de cuma namazı sonrası Mursi'ye idam kararı veren Mısırlı darbeciler protesto edildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24