Mütareke evi binasının hali içler acısı

Mudanya Mütareke Evi Müzesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliği ile 2015 yılında restore edilmişti. Restorasyonun üzerinden üç yı

Mütareke evi binasının hali içler acısı

Mudanya Mütareke Evi Müzesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliği ile 2015 yılında restore edilmişti. Restorasyonun üzerinden üç yıl geçmeden bina dökülmeye başladı.


Restorasyondan üç yıl sonra binanın dış cephesinde gözle görülür tahribat oluştu. Binanın dış korumasında ve ahşap bölümlerde bozulmalar yaşanırken, duvarlarında çatlaklar ve çevresindeki korkuluklarda yer yer paslanmalar da boya üzerine çıktı. Restorasyondan bir yıl sonra binada oluşan olumsuzluklar karşısında Büyükşehir Belediyesi, müteahhit firmaya garanti kapsamında onarım yaptırtmıştı. Firma, garanti süresinin dolmasına az bir zaman kala binadaki tahribatı onarmıştı. Çevredeki esnaflar bu durumdan duydukları rahatsızlıklarını dile getirerek, “Ziyarete gelen turistlerin gördükleri durumu soruyor. Bizler cevap vermekte zorlanıyoruz, dileriz en kısa zamanda Mütareke Evi Müzesi sağlam ve dayanıklı malzemelerle onarılıp hizmete alınır” dedi. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24