Mutlu gençlerin adresi Yıldırım

YILDIRIM BELEDİYESİ, ÖNCELİKLİ HİZMET GURUPLARI ARASINDA YER ALAN GENÇLERİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. (İHA/BURSA-İHA)

Mutlu gençlerin adresi Yıldırım
Yıldırım Belediyesi, öncelikli hizmet gurupları arasında yer alan gençlerin gelişimine katkı sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. 

 

 

Yıldırım’da 70 binin üzerinde çocuk ve genç tiyatro ile buluşturuldu. Gençlerin karşılaştığı en önemli tehlikelerden birisi olan madde bağımlılığına karşı paydaşları ile birlikte mücadele başlatan Yıldırım Belediyesi, ‘Değerlisin Sağlıklı Kal’ projesi çerçevesinde aile hekimlerinden sağlık çalışanlarına, Yıldırım Toplum Sağlığı Merkezi çalışanlarından okul yöneticilerine, anne ve babalardan din görevlilerine, muhtarlardan rehber öğretmenlerine ve gençlere olmak üzere 9 bin 913 kişiyi bilgilendirdi.
Yıldırım’ın 250 binin üzerinde genç nüfusa sahip olduğunu hatırlatan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yeni Yıldırım’da tüm gençlerin spor, kültür ve sanat ile iç içe büyümesini istiyoruz. Sanatı, kültürü, bilimi bilen nesiller olarak yetişmeleri şart. Bunu sağlamak ve gençlerimizin beklentilerine cevap verebilmek adına ilçemize büyük kültür merkezleri kazandıracağız. Türkiye’nin en büyük spor kompleksi kısa süre içeresinde Yıldırımlı gençlere hizmet verecek. Yine Değirmenönü ve Vatan mahallelerimiz bünyesinde çok amaçlı salonları, fuaye alanları, fitnes salonları, sanatsal ve kültürel atölyeleri, açık spor alanları ile konferans ve toplantı salonları barındıracak 10 bin metrekarelik, gençlik merkezleri yapıyoruz” diye konuştu.
Gençlere yapılan yatırımın doğrudan geleceğe yapıldığını ve en doğru yatırım olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, “Yatımlarımızın kısa sürede karşılığını almaya başladık. Sanatla buluşan gençlerimizin sayısı yüzlerden on binlere ulaştı. Spor alanında da önemli başarılar sağladık. 2014 yılında 94 olan madalya sayımız, 2015’te 326’ya ulaştı. Gençlerimiz Dünya şampiyonluklarını ve Avrupa şampiyonluklarını ilçemize kazandırdı. Yıldırım, olimpiyatlarda temsil edilen bir ilçe oldu. Gençlerimize sağladığımız olanaklar başarılarla da katlanarak artacak. Gençlerimize inancımız ve güvenimiz tam” dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2016, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8