Okul çevrelerine abluka!

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ‘Güvenli okul güvenli eğitim’ projesi kapsamında okul polisleri göreve başladı. Bursa’da t

Okul çevrelerine abluka!

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ‘Güvenli okul güvenli eğitim’ projesi kapsamında okul polisleri göreve başladı. Bursa’da toplam 827 okulda görevlendirilen polis ekipleri NARKOTİM ve trafik polisi ile birlikte sadece okulları değil, okul yakınlarındaki oyun salonları, kafe, büfe ve kıraathaneleri de mercek altına aldı.


Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’nin 81 ilinde başlatılan ‘Güvenli okul güvenli eğitim’ projesi Bursa’da da uygulanmaya başlandı. Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak'ın talimatı sonrası, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı boyunca okullardaki güvenlik zafiyetini asgariye indirmek ve öğrencilerin daha güvenli daha sağlıklı bir ortamda eğitim alabilmesi için oluşturulan okul polislerinin görev dağılımları yapıldı. İl ve ilçe merkezlerinde polis bölgesinde bulunan okulların hemen hemen hepsinin güvenliği için tedbir alan emniyet ekipleri sadece okul içinde değil, okul yakınlarında bulunan oyun salonları, büfe, kafe ve kıraathaneleri de denetime tabi tuttu.


POLİS KUŞ UÇURTMUYOR


Bursa Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri trafik polisi ve NARKOTİM ekipleri ile birlikte okul çevrelerinde denetim yaptı. Trafik polisi öğrencilerin giriş-çıkış ve teneffüs saatlerinde çevrede trafik tedbiri alırken, narkotik ve çocuk şube ekipleri ise öğrencilerin sık sık uğradığı mekanları kontrol etti. Özellikle oyun salonlarını ve büfeleri denetleyen ekipler, büfe sahiplerini 18 yaşından küçük çocuklara alkol ve tütün ürünlerinin satılmaması için uyardı.


HER OKULDA POLİS OLACAK


Bursa İl Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı süresince Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım’daki 827 okul polis tarafından korunacak. Okul güvenliğinden sorumlu okul polisleri emniyet tarafından seçilen çoğu okulda sabit görevlendirmelerle görev yapacakken, diğer okullarda da her hafta görevli bir ekip tarafından denetlemeler yapılacak. Öte yandan, il merkezi ve ilçelerinde oluşturulan kriz ekipleri ile acil durumlara anında müdahale edilmesini sağlayacak. Kriz ekiplerinde görevli memurlara okullarda meydana gelebilecek her türlü duruma karşı eğitim verilecek. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24