Op.Dr. Salih Selman Bursalılarla buluştu

Operatör Doktor Salih Selman, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGV

Op.Dr. Salih Selman Bursalılarla buluştuOperatör Doktor Salih Selman, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bursa Temsilciliği, Yeni Nesil Gençlik Vakfı ve Genç Birlik tarafından düzenlenen söyleşiye katıldı.

Uludağ Üniversitesinin (UÜ) destekleriyle düzenlenen söyleşi, UÜ Görükle Yerleşkesi Mediko Kırmızı Salon'da gerçekleşti.

Aynı zamanda hafız olan ve güreşle de ilgilenen Selman, hayat hikayesini üniversite öğrencileriyle paylaştı.

Selman, söyleşinin ardından öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

 Salih Selman KİMDİR
40 yaşında hafız olan Genel Cerrah Dr. Salih Selman , 1961 yılında doğduğunda babası Kurmay Albay olarak görev yapıyordu. Askeri lojmanlarda almayı kul hakkı olarak algılayıp reddeden hassas bir insanın oğlu. Küçük yaşta yetim kalır, çalışarak okur. 1980 de (Saint- Joseph) Fransız Erkek Koleji’ni bitirir. Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Genel Cerrahi uzmanı olur. Uluslararası kongrelerde başarılı sunumlar yapar. Genel Cerrahi alanında öncü çalışmalar yaparak birçok ödüller alır. Doktorlarda alışık olmadığımız bir dış görünümü var. İnsanlar onu sakalı ve şalvarıyla ilk gördüğünde din görevlisi zannediyor. Bu durum Salih Beye girdiği ameliyatlarda ve hastanelerde ilginç olaylar yaşatıyor. Genelde hasta yakını zannedip dışarı çıkarmaya çalışılıyorlar. Ya da hasta yakınları, hastanın son görevini yerine getirmeye gelen bir hoca efendi zannedip telaşa kapılıyorlar. Yedi dalda spor yapıyor, çeşitli madalyaları var. Genellikle onu cahil, bilgisiz ve geri kalmış biri olarak algılayanlara tesirli cevaplar veriyor. Üç yabancı dil biliyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 15:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dursun Ali akyil
Dursun Ali akyil - 1 yıl Önce

Allah sizden razı olsun.Bizede dua edin.Peygamberumize ne kadar benzersek Onun ümmeti olma şefatine nail olacağız inşAllah.Asil ona benzemeyenler sen hangi ümmetsin diyecekler.Ahirette pişman olmayalım.Bize du edin hocam.Herkesin kalp gözü sizin gibi açılır inşAllah.Özel dua istiyorum aileme.

Vefa çömez
Vefa çömez - 1 yıl Önce

Kesinlikle tanışmak isterdim dinlemek çok güzel keşke bütün dr. Onun gibi olsa

Ayse soydan
Ayse soydan - 1 yıl Önce

Kendini bireysel olarak gelistirmis ve bilimle var olan bir insanın, Atatürk devrimlerinden kılık kıyafet devrimini yok sayması ve bu çağda bir bilim insanı olarak şalvar giyip,hoca sakalı bırakması bence bir talihsizlik..

SIRADAKİ HABER

banner19

banner24