Organ nakli rekortmeni Bursa'dan bir rekor daha!

Uludağ Üniversitesi, Türkiye'de son 5 yıldır organ naklinde birinciliği elden bırakmıyor. Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında

Organ nakli rekortmeni Bursa'dan bir rekor daha!

Uludağ Üniversitesi, Türkiye'de son 5 yıldır organ naklinde birinciliği elden bırakmıyor. Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında 500 organ bağışı alan Uludağ Üniversitesi yeni bir rekora daha imza attı.


Yıllardır organ naklinde zirveyi kimseye bırakmayan Uludağ Üniversitesi Organ Nakli Merkezi, nakil bekleyen binlerce hastaya umut olmaya devam ediyor. 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında AKUT öğrenci topluluğu ile ortak bir çalışma yürüten merkez, yaklaşık 500 organ bağışı alarak, yeni bir farkındalık rekorunun sahibi oldu. Organ naklinde başarının sırrını ekip ruhu olarak tanımlayan Organ Nakli Koordinatörü Sahriye Keskin, her zaman olduğu gibi emek verenlere teşekkür etmek için, AKUT Öğrenci Topluluğu ile bir araya geldi. AKUT Öğrenci Topluluğunun sorumlu öğretim üyesi Sertaç Yılmaz ve organ naklinden sorumlu başhekim yardımcısı Şaduman Balaban Adım, özverili çalışmalarından dolayı ekibe teşekkür edip, plaket verdi. Başta AKUT Öğrenci Topluluğu başkanı Furkan Erdem olmak üzere, organizasyona katılan tüm öğrencilere teşekkür eden Koordinatör Keskin, organ nakli konusunda farkındalık oluşturmak için özveriyle çalışan herkese minnet borçlu olduklarını söyledi. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24