Özel çocukların yaz şenliği başladı

İNEGÖL BELEDİYESİ, ZİHİNSEL ENGELLİLER DERNEĞİ (İZED), ÜÇEL ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ VE HALK EĞİTİM MERKEZİ İŞ BİRLİĞİYLE DÜZENLENEN ÖZEL EĞİTİM YAZ ŞENLİĞİ BAŞLADI. (İHA/BURSA-İHA)

Özel çocukların yaz şenliği başladı
 İnegöl Belediyesi, Zihinsel Engelliler Derneği (İZED), Üçel Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle düzenlenen özel eğitim yaz şenliği başladı. 

 

 

 
Heykel önünde açılışı gerçekleştirilen yaz şenliği üç gün birbirinden özel gösterilere ev sahipliği yapacak. Start alan özel şenlikte açıklamalarda bulunan İnegöl Zihinsel Engelliler Derneği (İZED) Halil Peynirci, "14 yıl önce kimse engelli çocuklarını dışarıya çıkamıyordu. Ama devir değişti. Şimdi onlar için özel programlar bile hazırlıyoruz. Bu konuda katkısı olan belediye başkanlarına, kaymakamlara, milletvekilimize çok teşekkür ediyoruz. Şu anda Allah’a şükür çocuklarımız devletimizden her imkanı alabiliyor. Belediyemizin bu anlamda çok katkısı oldu. Çeşitli geziler düzenlendi. Umreye bile engelli çocuklarımızı gönderdik" dedi.
Özel Eğitim Yaz Şenliği açılışında konuşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, “Güler yüzlü ve en özel evlatlarıyla bir arada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek isterim. Çocuklarımız ve siz kıymetli ailelerini buluşturacak, kaynaştıracak yeni yeni programlar düzenleyerek birlikte zaman geçiriyoruz. Bu konuda desteklerini esirgemeyen ve duyarlı davranan herkese teşekkürü bir borç biliyoruz. İnegöl Belediyesi olarak ilçemizde bulunan engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak birçok faaliyet, proje ve etkinlikleri hayata geçirerek onlara gereken özeni göstermeye çalışıyoruz” diye konuştu.
Engelsiz dans gösterisi ile başlayan şenlikte Kafkas oyunları, lokma dağıtımı, Adem Gümüşkaya konseri, tişört boyama, down sendromlular standında fotoğraf çektirme, ebru, el baskısı gibi faaliyetler yapıldı.
Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2016, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24