Pakdemirli Karacabey'e geliyor

Bursa'nın Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’i ziyaret ederek, ilçede ziraî kalkınmaya yöne

Pakdemirli Karacabey'e geliyor
Bursa'nın Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’i ziyaret ederek, ilçede ziraî kalkınmaya yönelik çalışmaları ve üreticileri destekleyecek projeleri konuştu. Öte yandan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 11 Ekim Cuma günü bereketli toprakları ile öne çıkan Karacabey’i ziyaret ederek, ilçede bir dizi programa katılacak.


"TARIM VE HAYVANCILIK KARACABEY'İN VAZGEÇİLMEZİ"


Ziyarette, Karacabey’deki çalışmalarla ilgili bilgiler aktaran Belediye Başkanı Ali Özkan “Göreve geldiğimizden beri Karacabey’in her yönüyle gelişimini esas alarak, ‘benzersiz kent’ hedefiyle yola çıktık. 3T vizyonuyla birlikte çok şükür bugüne kadar da ilçemizde çok önemli adımlar atmayı başardık. Tabii tarım ve hayvancılık faaliyetleri Karacabey'in vazgeçilmez değerlerinin başında geliyor. Çünkü Karacabey denince ilk akla gelen tarım ve bereketli topraklardır. Örneğin, Türkiye’nin salçalık domates ihtiyacının yarısı Karacabey’den karşılanıyor. Tarıma dayalı sanayinin de ilçemizde oldukça köklü bir geçmişi var. Bu konuda gerçek bir tarım kentinde yaşayan bizler, verimli topraklarımızın korunması konusunda son derece hassasız. Tarıma duyarlı yeni sanayi tesisleri kazandırmak için de temaslarımız sürüyor. Karacabey zaten geçmişten bu yana, dünya ve Türkiye ölçeğinde önemli markaların üretim üssü. Ayrıca İstanbul-Bursa- İzmir otoyolu, TEKNOSAB gibi devletimizin gerçekleştirdiği büyük ölçekli yatırımlarla da Karacabey her geçen gün değerini daha da artırıyor. Bizler de yapacağımız çalışmalarla kentimizi geleceğe taşıma hedefindeyiz” şeklinde konuştu. Öte yandan 11 Ekim Cuma günü önce Bursa’ya, akabinde Karacabey’e gelecek olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Karacabey programı netleşti. Bakan Pakdemirli, cuma namazının ardından Bursa Orman Bölge Müdürlüğü'nden saat 14.00 itibariyle Karacabey'e hareket edecek ve ilk Kurşunlu sahil kasabasında balıkçılarla öğle yemeği yiyecek. Daha sonra, Karacabey ıhlamur ve bal ormanlarını ziyaret ederek köylülerle bağ sağımı yapılmasına eşlik edecek olan Bakan Pakdemirli, akabinde de Karacabey defne tesisini ziyaret ederek, Karacabey programını noktalayacak. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24