Rahat uyu Cüneyt Başkan

Bursa’nın Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız'ı geçen mayıs ayında başından vurarak öldüren ve Yener Şimşek'i yaralayan Fevzi Bekar

Rahat uyu Cüneyt Başkan
Bursa’nın Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız'ı geçen mayıs ayında başından vurarak öldüren ve Yener Şimşek'i yaralayan Fevzi Bekar için karar verildi. Bekar, Cüneyt Yıldız’ı öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet, Yener’i yaralamaktan 16 yıl ve ruhsatsız silah taşımaktan 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 

 

 

Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız'ı makamında tabancayla vurarak öldüren Fevzi Bekar, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Fevzi Bekar (42) ve saldırıda yaralanan Yıldız'ın koruması Yener Şimşek ile tarafların avukatları katıldı. Tutuksuz yargılanan diğer sanık Abdulnasır Bakır ise duruşma salonuna gelmedi.

Bekar, heyete yazılı savunması ile olay anını gösteren fotoğrafları sunarak, takdiri mahkemeye bıraktığını söyledi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Fevzi Bekar'ı ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırdı. Heyet, Bakır'a ise "suçluyu kayırma" suçundan 10 ay hapis cezası vererek, bunu 6 bin lira para cezasına çevirdi.

Olay

Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, 20 Mayıs 2015'te belediyede zabıta memuru olarak görev yapan Fevzi Bekar tarafından makamında tabancayla başından vurulmuştu. Olayda, Yıldız'ın koruması Yener Şimşek yaralanmıştı.

Yıldız, kaldırıldığı Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 26 Mayıs 2015'te yaşamını yitirmişti. Şimşek ise aynı hastanede tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edilmişti.

Olay yerinden kaçan Fevzi Bekar, saldırıdan 4 gün sonra Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde polise teslim olmuştu. Bursa'ya getirilen ve mahkemece tutuklanan Bekar hakkında iki kez müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2016, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8