Sahte estetik uzmanı tutuklandı

Bursa'da sahte diploma ve belgelerle estetik yapan M.O. tutuklandı. M.O.'nun başkasına ait kredi kartını kullanmak, diploması olmadığı hald

Sahte estetik uzmanı tutuklandı

Bursa'da sahte diploma ve belgelerle estetik yapan M.O. tutuklandı. M.O.'nun başkasına ait kredi kartını kullanmak, diploması olmadığı halde hasta tedavi etmek gibi birçok farklı suçtan arandığı tespit edildi.


Tıp fakültesi mezunu olmayan M.O'nun estetik operasyon yaptığı bilgisine ulaşan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şahsı gözaltına aldı. M.O'nun, başkasına ait kredi kartını izinsiz kullanmak, diploması olmadığı halde hasta tedavi etmek ve tabip unvanını takınmak gibi çok sayıda suçtan arandığı öğrenildi. 25 Eylül Salı günü Mali Büro ekipleri tarafından sahte doktorun estetik operasyonlarını gerçekleştirdiği adrese düzenlenen baskında, estetik operasyonlar sırasında kullanılan çok sayıda ilaç, tıbbi malzeme ve cihaz ile hasta kayıt formu, makbuz, hasta isimlerinin ve ücretlerinin yazılı olduğu notlar ele geçirildi. Şüpheli M.O.’nun özellikle internet ve sosyal medya üzerinden kendisini estetik doktoru olarak tanıttığı ve estetik operasyon yaparken çekilmiş fotoğraflarını paylaştığı ortaya çıktı. Gözaltına alınan M.O. emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24