Seçime kadar taraftar Mustafa!

Düne kadar Bursaspor maçına bile gitmeyen, kulübe vermeyi taahhüt ettiği 350 bin dolarlık locanın parasını dahi ödemeyen CHP Bursa Büyü

Seçime kadar taraftar Mustafa!

Düne kadar Bursaspor maçına bile gitmeyen, kulübe vermeyi taahhüt ettiği 350 bin dolarlık locanın parasını dahi ödemeyen CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, seçim sürecinde birden Bursaspor sevdalısı oldu. Stadyumda propaganda amaçlı korsan boyunluk dağıtmaya kalkan Bozbey ve ekibi kara propagandadan da geri durmuyor.


Nilüfer Belediyesi’ni 20 yıldır hizmet yerine algı ile yöneten Nilüfer Belediye Başkanı ve CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, sandığa bir hafta kala yine algı ile bu kez karalama operasyonuna başladı. Görev yaptığı 20 yılda Bursaspor için ne yaptığı bilinmeyen ve söz verdiği loca parasını bile kulübe ödemeyen Bozbey, Bursaspor taraftarına yönelik algı operasyonu çekiyor. Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda siyasi slogan yazdırdığı boyunlukları dağıtmaya çalışan ancak dağıtamayan Bozbey, bu kez de 1,5 ay önce AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş’ın Trabzonlular Gecesi’nde yaptığı konuşma üzerinden kara propaganda yapmaya yöneldi. Özellikle sosyal medyada Aktaş’a yönelik başlatılan kampanya, tüm algı operasyonlarına rağmen vatandaşın Aktaş’a olan desteğinin de en net göstergesi olarak değerlendiriliyor.

BURSASPOR’A ZARAR VERİYORLAR

Kara propagandanın hedefindeki Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaklaşık 1,5 ay önce katıldığı Trabzonlular Derneği’nin gecesinde Trabzonspor ile ilgili söylediklerinin bugün kasten çarpıtıldığını söyledi. Aktaş, birilerinin propaganda uğruna Bursaspor’a zarar verdiğini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Dobruca’daki kahvaltı mekânlarını gezip, vatandaşlarla bir araya geldi. Aileleriyle birlikte kahvaltı edenlerin masalarına misafir olan Başkan Aktaş, hem vatandaşlarla sohbet etti, hem de hayata geçirmeyi hedefledikleri projeleri anlattı. Daha sonra Gölyazı’ya geçen Başkan Aktaş, hafta sonunu burada değerlendiren vatandaşlarla sohbet etti. Kendisine ikram edilen gözlemeyi yiyen Başkan Aktaş, havanın da güzel olmasını fırsat bilip, Gölyazı’da vatandaşlarla birlikte keyifli zaman geçirdi.

“’İŞ OLSUN’ DİYE BURSASPORLU DEĞİLİM”

Akşam saatlerinde de Ayyıldızspor Kulübü’ne konuk olan Başkan Aktaş, burada son zamanlarda özellikle sosyal medyada kendisine karşı Bursaspor üzerinden yapılan saldırıları değerlendirdi, yaşananların Bursaspor’a zarar verdiğini vurguladı. ‘İş olsun’ diye Bursasporlu olmadığını kendisini bildiği günden beri Bursasporlu olduğunu ifade eden Başkan Aktaş, “2005 yılında Beşiktaşlılar Derneği’nin açılışına İnegöl Belediye Başkanı sıfatıyla gittim. Pasta kestiler. Onun başında bulunduğum için beni sosyal medyada farklı mecralara sokmaya çalıştılar. 1,5 ay önce de Trabzonlular Derneği’nin gecesinde bir konuşma yaptım. Şimdi bu sözler üzerinden beni farklı yönlere çekmeye çalışıyorlar” dedi.

“KÜÇÜK DÜŞÜRMENİN HESABI İÇİNDELER”

Trabzonlular gecesindeki sözlerini hatırlatan Başkan Aktaş, “Biz Beşiktaş ile oynuyorduk. Trabzonspor Fenerbahçe ile hem de İstanbul’da oynuyordu. Trabzonspor istese rahat rahat oynar, Fenerbahçe yener biz şampiyonluğu kaybedebilirdik. Ama aslanlar gibi, bir takımın oynaması gerektiği gibi oynadılar. Bizde aslanlar gibi oynayıp Beşiktaş’ı yendik ve şampiyon olduk. Biz ezberleri bozduk. 5’inci büyük olarak literatüre geçtik. 2 yıl önce biz yine Trabzonspor ile deplasmanda oynadık. 30 bin kişilik statta seyirci kontenjanı bin 500 kişi ama 3-4 bin kardeşimiz Bursa’dan maça gitti. İsteseler, derdilerdi ki sizin bin 500 kontenjanınız var biz sizi almıyoruz. Ama herkesi aldılar. Bu bir inceliktir. Trabzonspor seyircisinin çok ateşli bir seyirci olduğunu biliyorsunuz. O gün Trabzonspor seyircisinin Bursaspor seyircisine baskı yapmaması bana göre bu bir centilmenliktir. Oynanan maçla alakalı benim söylemim yok. Farklı iftiralarla bizi kamuoyunda küçük düşürmenin derdi ve hesabı içindeler. Böyle bir durum asla söz konusu değil” diye konuştu.

“FORMA REKLÂMINI BİZ VERİYORUZ”

Yaklaşık 15 milyar dolar ihracat yapan şehirde Bursaspor’a forma reklâmı veren bir firmanın bile çıkmadığını hatırlatan Aktaş, “BUDO olarak biz verdik. BUDO’nun reklâma ihtiyacımı var. Sıkıştıkları her anda stadyumun temizliği, güvenliği ve ikramlarına varana kadar bütün maliyetleri üstlenen bir adama bunlar söylenemez. Ben Bursasporluluğumu kimseye tartıştırmam. Ne Trabzonspor ne de Bursaspor forması leke tutar. Şimdi seçim zamanı millet Bursasporlu oldu. Daha önce Bursaspor’un maçlarına gitmeyenler en ateşli Bursaspor taraftarı oldu. Ben bu kadar Bursaspor’la alâkalı yanıp tutuşanları 1 Nisan sabahından itibaren de bekliyorum. Birileri Cumhur ittifakını ve şahsımı yaralamak adına sosyal medyada algı oluşturarak bir propaganda peşine düştüler. Bursaspor’a bu manada zarar veriyorlar. Trabzonspor gibi değerli bir takımı da zan altında bırakıyorlar” dedi. (Kemal BENEK)
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 21:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24