Şehir yazdı, iş artık yargıda

Şehir Gazetesi'nin, Yeşim Tekstil’de mali müşavir olarak çalışan Özlem Akçeşme ile yönetim kurulu üyeleri Necmi Yeşilova ve Ersin Şengö

Şehir yazdı, iş artık yargıda
Şehir Gazetesi'nin, Yeşim Tekstil’de mali müşavir olarak çalışan Özlem Akçeşme ile yönetim kurulu üyeleri Necmi Yeşilova ve Ersin Şengöz’ün, patronları Cavit Çağlar’ın adını kullanarak para topladığını özel haberiyle ortaya çıkarması üzerine gözaltına alınarak tutuklanan Özlem Akçeşme'nin yargılanmasına başlandı. 

İşte Şehir Gazetesinin ortaya çıkardığı o haber : //sehirmedya.com/bursa-bolge/caglarin-ismiyle-buyuk-vurgun/

Edinilen bilgiye göre, 46 yaşındaki Özlem Akçeşme, 24 yıldır bir şirkette muhasebeci olarak çalıştığı dönemde, iş adamlarını, kurum çalışanlarına yönelik oluşturdukları fonlar ile yüksek miktarda kar payı dağıttıklarını söyleyerek ikna etti. Akçeşme, , para verenlere aylık yüzde 8 ile 10 arasında kar payı dağıtmaya başladı. Daha sonra kar payını yüzde 25’lere kadar çıkartan zanlının, iş adamlarının para vermek için borç aldığı ve evlerini sattığı iddia edildi. Geçen temmuz ayından sonra kar payı dağıtmayan Akçeşme, 'OHAL sebebiyle BDDK hesapları inceliyor. Bitmesini ve para havalesini bekliyoruz', 'Paralar başka hesaba geçti. Avukatlar el koydu', 'Para Merkez Bankası’nda rahat olun' gibi mesajlar gönderdi. Ardından da psikolojik rahatsızlığı olduğunu ifade eden zanlı hastaneye yattı. Şikayet üzerine işten atılan Akçeşme, yapılan suç duyurusunun ardından gözaltına alındı. İş adamlarını yaklaşık 100 milyon dolar dolandırdığı iddia edilen sanık tutuklandı.
Bursa 9. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından dolandırıcılık suçundan 75 yıla kadar hapsi istenen Akçeşme'nın yargılanmasına başladı. Tutuklu bulunduğu Bursa'nın Yenişehir ilçesindeki Kadın Kapalı Cezaevi'nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile ifade veren Akçeşme, “Şirkette kendi içimizde oluşturduğum fon vardı. Buna dışarıdan katılanlar da oluyordu. Bu kişiler paraları benim banka hesabıma yatırıyorlardı. Elden veren de oluyordu. Ben de ulaşan paraları şirkette beni işe alan yönetici Necmi Yeşilova'ya veriyordum. O da Ersin Şengöz ile yatırılması gereken faizleri bu paralar ile ödüyordu. Kime ne kadar verdiğini bilmiyorum. Masumum, tahliyemi ve beraatımı istiyorum” dedi.
Tutuksuz sanıklar Necmi Yeşilova ve Ersin Şengöz ise Özlem Akçeşme’yi suçladı.
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24