Silah ve uyuşturucu iddiaları muhtarları kızdırdı: CHP'li Sarıbal'a sert tepki!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Bursa’da özellikle nüfusu 200 bini bulan 6 mahallede uyuşturucu satıcıl

Silah ve uyuşturucu iddiaları muhtarları kızdırdı: CHP'li Sarıbal'a sert tepki!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Bursa’da özellikle nüfusu 200 bini bulan 6 mahallede uyuşturucu satıcılarının cirit attığını, bir tarikatın mensuplarının sokak aralarında bin TL’den silah sattığı iddialarına muhtarlardan sert tepki geldi. Mahalle muhtarları düzenledikleri basın toplantısıyla Sarıbal’ı yalanladı.


Alpaslan YILDIZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal,  önceki gün Bursa’da özellikle nüfusu 200 bini bulan 6 mahallede uyuşturucu satıcılarının cirit attığını, daha yeni bir gencin hayatını kaybettiğini ileri sürerek, “Artık ciddi bir boyuta ulaşan uyuşturucu satıcıları yetmezmiş gibi Bursa’da bir tarikat mensupları sokak aralarında bin TL’den silah satıyor. Vatandaşlar, tedirgin ve çaresiz” açıklaması yapmıştı.

ÇAMUR AT İZİ KALSIN


Geçmişte FETÖ’nün hüküm sürdüğü Türkiye’de bugün başka tarikatların hem devlet kurumlarında hem de özel alanda kök saldığını iddia eden  CHP’li Sarıbal, siyaset yapayım derken 200 bin kişinin yaşadığı mahalleleri zan altında bırakmaktan geri kalmadı. Tarikatların sokak aralarında bin liraya silah sattığını ileri süren Sarıbal, bununla da yetinmedi, bunların iktidardan destek aldıklarını söyleyecek kadar da ileriye gitti.

KILIFINI DA HAZIRLADI


Sarıbal, duyum ve iddia olarak nitelendirdiği ancak sanki gerçekmiş gibi lanse ettiği iddialarını güçlendirmek için de vatandaşların korktuğu için sessiz kaldığını öne sürdü.  Bursa’da sessiz ve tedirgin bir bekleyişin olduğunu iddia eden Sarıbal, mahalle muhtarıyla birlikte Güneştepe Mahallesi Çamlık Parkı’na gittiklerinde kendilerini gören uyuşturucu satıcıların kaçtığını iddia etmişti.

MUHTARLARDAN BASIN AÇIKLAMASI


Başta muhtarlar olmak üzere mahalle sakinlerinin çaresiz ve korku içinde olduklarını ileri süren  CHP’li Sarıbal’a yanıt o muhtarlardan geldi. Güneştepe, Gülbahçe, Zafer, Yavuzselim, Emek ve Hacivat mahalleleri muhtarlarıyla birlikte basın açıklaması yapan Osmangazi Muhtarlar Derneği Başkanı İdris Aydın, "Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Gülbahçe, Zafer, Yavuzselim, Emek, Hacivat ve Güneştepe mahallerinde uyuşturucu tacirlerinin rahat rahat gezerek satış yaptığını ve ilaveten tarikatların bin liradan silah sattığını söyledi. Bu mahallelerimizin muhtarları bu konuya oldukça tepkili. Bu mahallede yaşayan tarikatların silah sattığı iddiaları mahalle sakinlerini tedirgin etmiştir. Şu an ismi geçen bütün mahalle muhtarları burada. Onlar, böyle bir şeyin kesinlikle olmadığını, kendilerinin bilmediği bir şeyi vekilin nereden bildiğini söyledi. Emniyet güçleri de gelip bizimle görüştü. Böyle bir şeyin olmadığını onlara da söyledik. Zaten emniyet güçlerimiz bu konuda hassas. Sürekli çalışmalar yapmaktalar. Böyle bir şeye izin verilmeyeceğini ve olmadığını ifade etmek istiyoruz" dedi.

“SARIBAL’A ÖYLE BİRŞEY DEMEDİK”


Güneştepe Muhtarı Sabri Akgün ise "Geçtiğimiz günlerde basın organlarında yayınlanan haberi kesinlikle kınıyoruz. Sayın Orhan Sarıbal'ın mahallemize yaptığı ilk ziyaretinde, tarafımızca tarikatların silah satışı yaptığı gibi bir beyanımız olmamıştır. Yapılan görüşmelerde sadece uyuşturucuyla ilgili sıkıntılarımızdan bahsettik. Bu konuda zaten emniyetten sürekli destek alıyoruz. Belirtmek istediğimiz sorunumuz aslında, çamlık alanı dediğimiz alanın bir an önce ışıklandırılıp sosyal donatı haline dönüştürülmesi. Orada yaşayan insanlarımızın can ve mal güvenliğini daha rahat bir şekilde sağlanmasıdır. Muhtar olarak mahallemizin bu şekilde anılmasını istemiyor ve bu suçlamaları kabul etmiyoruz" diye konuştu.

 

 

 

 

 
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 21:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24