Son pişmanlık fayda etmedi

GEMLİK'DE BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLEN VE BİR YILLIK EVLİ OLAN DÜZGÜN AKYILDIZ'IN DAVASINDA KARAR ÇIKTI (GÖKHAN SARIKAYA/BURSA-İHA)

Son pişmanlık fayda etmedi
Bursa’nın Gemlik ilçesinde geçtiğimiz yıl Aralık ayında fabrikada çalışan bir yıllık evli Düzgün Akyıldız’ı (29) internet kafenin önünde bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu bulunan Erşan Yıldız’a müebbet hapis cezası verildi. Olayın buralara kadar geleceğini tahmin etmediğini belirten tutuklu sanık Erşan Yıldız, pişman olduğunu söyledi. 

 

 

 
Bursa 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen ancak katılımcıların yoğunluğu sebebiyle 3. Ağır Ceza Mahkemesi Duruşma Salonu'nda görülen duruşmaya tutuklu sanık Erşan Yıldız (23), maktulün eşi Irmak, annesi Yadigar, babası Turhan, ağabeyi Çağdaş ve kız kardeşi Dilara Akyıldız ile tarafların avukatları ve müştekilerin yakınları katıldı.
Mahkeme kapısında bekleyen Düzgün Akyıldız'ın diğer yakınları ile aileye destek olmak için gelenler salonda yer olmadığı gerekçesiyle içeri alınmadı. Akyıldız ailesinin avukatı Murat Özdemir, sanığın tahrik indiriminden yararlanmak için savunmasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğunu iddia etti.
Cumhuriyet Savcısı mütalaasında, sanığın olay günü 5 saat boyunca bir internet kafenin önünde alkol aldığını ve yoldan geçenlerle maktul Düzgün Akyıldız'a sataştığını ve sonrasında cinayetin işlendiğini söyledi.
Tutuklu sanık Erşan Yıldız, yaptığı son savunmasında !"Düzgün Akyıldız'ı öldürdüğüm için pişmanım. Olayın buralara geleceğini tahmin edemedim. Düzgün çok iyi bir insan, olaydan dolayı pişmanım” dedi. Mahkeme heyeti, tarafların avukatlarını ve sanığın son sözünü aldıktan sonra, Sanık Erşan Yıldız'a "Kasten adam öldürmek" suçundan müebbet hapis cezası verdi. Kararın ardından salondakiler ve Akyıldız'ın yakınları uzun süre alkışlayarak mahkeme heyetini tebrik etti.
(GS-İHS
Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2016, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24