ŞÖNİM Afganistan'a örnek olacak

Afganistan’da kadına şiddetin önlenmesi için hazırlanacak çalışmalarda Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) model olarak seçildi.

ŞÖNİM Afganistan'a örnek olacak
Afganistan’da kadına şiddetin önlenmesi için hazırlanacak çalışmalarda Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) model olarak seçildi.Afgan Hükümeti Kadın Statüsü Birimi, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Dr. Sunay Özkul’u ziyaret ederek, uygulamalar hakkında bilgi aldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Afganistan Hükümeti Kadın Statüsü Birimi'ni ağırladı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Dr. Sunay Özkul, dünyanın her yerinde kadınların sorunlarının benzer olduğunu belirtti. Özkul, “Kadın erkek eşitliği ile elde etmek istenen birebir denk olmak değil, dengeyi sağlamaktır. Kadının ekonomiye ve sosyal hayata katılımını göz ardı etmemek gerek.” dedi.

Merkezi gezen Afgan Heyet Sözcüsü Najia Afshar ve beraberindeki heyet temsilcileri, ‘panik butonu’nu yakından inceledi. Butonun çalışması hakkında bilgi veren Özkul, ŞÖNİM’e gelen mağdurlar için yapılan uygulamaları heyetle paylaştı.
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2013, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8