Sözde profesör hırsız çıktı

Bursa’da bir iş yerine gelerek kendisini profesör olarak tanıtan hırsız, temizlik görevlisinin cüzdanını çaldı.

Sözde profesör hırsız çıktı
Bursa’da bir iş yerine gelerek kendisini profesör olarak tanıtan hırsız, temizlik görevlisinin cüzdanını çaldı.

Bursa’da bir kursa gelen kimliği belirsiz zanlı, iş yeri sahibine kendisini Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Ünsal Tarık olarak tanıttı. Üniversitede okuyan kızlarını kursa yazdırmak isteyen sözde profesör, iş yeri sahibi E.T.’ye, “Diğer kursları da gezdim ancak siz bana daha uygun fiyat söylediniz. Kızlarımı bu kursa yazdıracağım” diyerek iş yeri çalışanlarının dikkatini dağıtmaya çalıştı.

Cep telefonundan kızlarını arayan zanlı, “Kızım, buraya gelin. Uygun ücrete kurs var. Sizi buraya yazdıracağım” dedi. Zanlı, uzun süre görüştüğü E.T.’den kursa ait bir kartvizit alarak kantindeki bekleme salonuna geçti. Salonda beklemeye başlayan zanlı, burada güvenlik kamerası olmadığını fark edince odayı aramaya başladı. Dışarıda olan temizlik işçisi kadının çantasını kurcalayıp içinde 750 TL olan cüzdanını montuna saklayan zanlı, etrafta kimsenin olmadığını fark edince kantinden çıkarak tuvalete gitti. Burada cüzdanın içindeki parayı alan zanlı, cüzdanı tuvalete atarak kaçtı.

Temizlik işlerini bitirdikten sonra kantine giden ve askıya asılı olan çantasının fermuarının açık olduğunu gören A.D., iş yeri sahibine haber verdi. Bunun üzerine çalışanlar güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Kendisini profesör olarak tanıtan kişinin cüzdanı çaldığını tespit eden iş yeri sahibi E.T., polise haber verdi. Olay yerine gelen ekipler cüzdandan parmak izi alırken, zanlının yakalanması için çalışma başlatıldı.
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2012, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24