Tavukların efendisi

EMEKLİ VATANDAŞIN ELDE ETTİĞİ ORGANİK YUMURTALAR YOK SATIYOR (BURAK TÜRKER/BURSA-İHA)

Tavukların efendisi
 Bursa’da tekstil işinden emekli olduktan sonra organik yumurta işine giren emekli vatandaşın baktığı tavuklar peşinden koşuyor.

 

 

 
Çocuğu gibi baktığı tavuklarını tabiî yemlerle besleyen Seyfullah Aydın, 500 tavukla başladığı organik yumurta işinde bugün 2 bin tavuğa ulaştı. Günde yaklaşık bin yumurta elde eden Aydın, organik yumurtaların 30 tanesini 20 liradan satıyor. Aydın, hobi olarak başladığı tavuk yetiştiriciliğini yumurta talebinin artmasıyla ticarete döktüğünü söyledi. Organik gıdalarla beslediği salma tavuklarının yumurtasının vatandaşlar tarafından çok rağbet gördüğünü belirten Aydın, emeklilikten iş adamlığına yükseldiğini dile getirdi.
Tavuklarına gözü gibi baktığını ifade eden Aydın, “Tavuklarla o kadar iyi iletişim kuruyorum ki tavuklar çocuklarım beni takip ediyor. Bir işaretimle yanıma geliyorlar. Bu da onların morallerini yükseltiyor. Bu sayede daha çok ve sağlıklı yumurta elde ediyorum. İlerlemiş yaşıma rağmen böyle bir teşebbüstü bulundum ve başarılı oldum. Bunun herkese örnek olmasını diliyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24