'Tek bir hedefimiz var'

 Türkiye ekonomisine yön veren projelerin merkezi Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile Büyükşehir Belediyesi, şehrin başta ticaret ve sanay

'Tek bir hedefimiz var'
 Türkiye ekonomisine yön veren projelerin merkezi Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile Büyükşehir Belediyesi, şehrin başta ticaret ve sanayi olmak üzere her alanda kimliğini güçlendirmek için ortak akılla hareket etmeye devam ediyor. 

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve belediye bürokratlarını ağırladı. İstişare toplatısında konuşan Başkan Alinur Aktaş, Bursa’nın katma değerli üretim ve ihracatta marka olduğunu söyledi. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın ‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ vizyonu ile şehir ekonomisine ivme kazandıran önemli projelere imza attığını dile getiren Aktaş, BTSO ile birlikte Bursa’nın ticaret ve sanayi hayatına güç katacak adımlar atmaya devam edeceklerini dile getirdi. Başkan Aktaş, “Bursa’nın farklı dinamikleri ile bir araya gelerek şehrin nabzını tutmaya ve şehirde yapılacak çalışmalara yön vermeye devam ediyoruz. BTSO da şehir ekonomisine direkt etkisi olan aktif kurumlarından birisidir” dedi.

Bursa’nın mevcut potansiyeli ve tecrübesi ile Türkiye ekonomisinin büyümesine katkı sağladığını kaydeden Alinur Aktaş, şehrin bütün dinamikleri ile Bursa’yı büyütmeyi sürdüreceklerini söyledi. Alinur Aktaş, “Tek bir hedefimiz var. O da Bursa’nın geleceğine yön vermek. Bursa’nın hak ettiği yere yükselmesini istiyoruz. Mutalaka araştırmalı ve dünyayı yakından takip etmeliyiz. Bu noktada BTSO’nun bütün projelerinin ana hedefinde ve özünde ekonomiyi geliştirmek var” dedi.

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, oda olarak Bursa’nın başta sanayi ve ticaret olmak üzere her alanda gelişmesi açısından adımlar attıklarını söyledi. BTSO olarak 4 yıl zarfında 40’a yakın projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Burkay, Büyükşehir Belediyesi ve BTSO iş birliğiyle yürütülen projelerden bahsetti. BTSO olarak Bursa’nın fuarcılık alanında Türkiye’de lider şehir haline gelmesini istediklerini kaydeden Burkay, bu alanda dünyada marka olan şehirleri örnek aldıklarını dile getirdi. Yılda ortalama 3 milyon iş profesyonelini ağırlayan Frankfurt’un yanı sıra Şangay ve Guangzhou gibi şehirleri rol model aldıklarını kaydeden Burkay, “İş dünyamızın dünyaya açılması için fuarcılık çalışmalarına önem veriyoruz. Üretim ve ihracat şehri olan kentimizin fuarcılıkta da marka olmasını hedefliyoruz. Dünyada bu işleri başaran şehirler var. Bursa’da da bu potansiyel var” ifadelerini kullandı.

Başkan İbrahim Burkay, TÜBİTAK destekleriyle Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde geçen sene temeli atılan Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’ni Ağustos ayında hizmete açmayı hedeflediklerini söyledi. Merkezin genç nesle uzay ve havacılık alanında farkındalık kazandıracağını kaydeden Burkay, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte sürdürdükleri Payitaht Çarşı Projesi ile ise 7 asırlık çarşının cazibesini artırmayı hedeflediklerini vurguladı. İbrahim Burkay, “Bursa, Tarihi çarşı ve hanlar bölgesi gibi büyük bir zenginliğe sahip. 14. yüzyıldan bize miras kalan bu bölgede esnafımızın kurumsal gelişimine katkı sağlamak ve bölgedeki binaların yenilenmesi noktasında çalışmalar yürütüyoruz. Bizde bu zenginlik var. Makro projelerimizin en önemli destekçilerimizden olan Büyükşehir Belediyesi ile yeni projelere ve çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, BTSO’nun projelerinin yanı sıra TEKNOSAB ve KOBİ OSB projeleriyle ilgili sunumlar ile 51 meslek komitesinden gelen talepler de Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a aktarıldı. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24