TEKNOFEST'te İnegöl rüzgarı

İnegöl imzalı Doğa Sproları ve Turizm Merkezi (DOSTUM), İstanbul TEKNOFETS'te ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.  Ocak 2017 ta

TEKNOFEST'te İnegöl rüzgarı

İnegöl imzalı Doğa Sproları ve Turizm Merkezi (DOSTUM), İstanbul TEKNOFETS'te ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. 


Ocak 2017 tarihinde hayata geçen ve Türkiye’nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) önderliğinde, Türkiye'nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenlenen TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, İstanbul Yeni Havalimanı'nda gerçekleşti.

TEKNOFEST YÜZBİNLERCE KİŞİYİ AĞIRLADI


Dünyanın en hızlı araçlarının yarıştığı milli teknoloji hamlesi sloganıyla, çocuklarda ve gençlerde havacılık, uzay ve teknoloji konularına ilgi uyandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan Teknofest, yüzbinlerce ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşti. 14 farklı kategoride teknoloji yarışmaları, world drone cup, hackistanbul siber güvenlik yarışması, geleceği şekillendirecek teknolojik girişimlerin görücüye çıktığı take off uluslararası girişim zirvesi, nefes kesen jet uçak, helikopter ve akrobasi gösterileri, konserler, dikey rüzgar tüneli, planetaryum ve paraşüt atlayışları, hava araçları sergisi ve simülasyon uygulamalarının yer aldığı TEKNOFEST İstanbul’da Dostum rüzgarı esti.

CUMHURBAŞKANI KATILIM GÖSTERDİ


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılım gösterdiği festivalde İnegöl’ü temsilen Dostum yer aldı. 20-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen TEKNOFEST Festivalinde Dostum Yamaç Paraşütü hocası İbrahim Dinçer ile Yamaç Paraşütü sporcusu Kerem Dinçer paratrika ve paramotor uçuşlarıyla adeta semada süzülürken, gerçekleşen uçuşları festivale katılanlar heyecanla izledi.

TEKNOFEST İSTANBUL’DA İNEGÖL’Ü TEMSİL ETTİK


TEKNOFEST İstanbul’da İnegöl’ü temsilen yer alan Dostum sporcuları hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye’de ilk defa gerçekleşti. Teknofest İstanbul, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemizin milli teknoloji hamlesinin başarıya ulaşması, teknoloji üreten bir toplum olmamız yolunda atılan önemli bir adım. Böylesi önemli bir organizasyonda İnegöl’ü temsilen Dostum’un yer alması ise bizler için ayrı bir kıvanç kaynağı. Festivalde, Dostum’un yamaç paraşütü hocası İbrahim Dinçer ile Yamaç Paraşütü sporcusu Kerem Dinçer hem paramotor hem de paratrika alanında uçuşlarını gerçekleştirdiler. Gerçekleştirdiğimiz bu tür faaliyetler ile İnegöl’ü temsil ederken ayrıca gençlerimize örnek olmak istiyoruz onların daha iyi yetişmelerini, iyi alanlarda bulunmalarını arzuluyoruz. Şehrimize ve ülkemize değer katacak, faydalı olacak içerisinden yıldızlar çıkaracak gençlerimizi kazandırmak istiyoruz. Bunun için bu konuda gerçekten heyecanlıyız ve azimliyiz. Onlar için en iyi imkanları oluşturmak istiyoruz” şeklinde konuştu. (Bülten)
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24