Temizlik için tırmandılar

TÜRKİYE GENELİNDE GÖNÜLLÜ DAĞCILIK KULÜPLERİ TARAFINDAN BAŞLATILAN PROJEDE DAĞLAR VE YÜRÜYÜŞ PARKURLARI ÇÖPLERDEN TEMİZLENİYOR. "ŞİMDİ TIRMANIŞ ZAMANI DEĞİL, TEMİZLİK ZAMANI" DİYEREK YOLA ÇIKAN NİĞDELİ DAĞCI YUSUF BİLTEKİN'İN BİRÇOK İLDEKİ ARKADAŞLARIYLA İRTİBATA GEÇEREK BAŞLATTIĞI PROJEDE İZMİR'DEN' VAN'A, KAHRAMANMARAŞ'TAN İSTANBUL'A BİRÇOK İLDE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPILDI. (ZAFER PEKER/BURSA-İHA) Türkiye genelinde gönüllü dağcılık kulüpleri tarafından başlatılan projede dağlar ve yürüyüş parkurları çöplerden temizleniyor.

Temizlik için tırmandılar
 Türkiye genelinde gönüllü dağcılık kulüpleri tarafından başlatılan projede dağlar ve yürüyüş parkurları çöplerden temizleniyor.

“Şimdi tırmanış zamanı değil temizlik zamanı” diyerek yola çıkan Niğdeli dağcı Yusuf Biltekin’in birçok vilayetteki arkadaşlarıyla irtibata geçerek başlattığı projede, İzmir’den Van’a, Kahramanmaraş’tan İstanbul’a kadar çeşitli yerlerde çevre temizliği yapıldı.
Bursa’da dağcılar Uludağ Milli Parkı'nda sarp ve engebeli arazide gönüllü çevre temizliği yaptı. BUDAK, Demirtaş Dağcılık ve Spor Kulübü, BAKUT ve Çevrem Dernek üyelerinden oluşan 24 kişilik ekip yürüyüş güzergahları, orman içi ve dere yataklarında engebeli arazide çevre temizliği yaptı. Dağcılar Çobankaya ve civarında yaptığı temizlikte piknikçilerin ve kampçıların bıraktıkları çöpleri topladı.
Kısa zamanda onlarca çöp toplayan ekip adına konuşan Korkut Güven, "Antalya, Kahramanmaraş, Kayseri, Aksaray, Bartın, Niğde, İstanbul başta olmak yaklaşık 25 ilde temizlik yapıldı. Bursa’da bu görevi biz üstümüze aldık. Temennimiz piknikçilerin daha hassas olması. Gelecek nesillere daha temiz bir Uludağ bırakmalıyız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24