Terminalde bayram telaşı

Terminalde bayram telaşı
BAYRAM TATİLİ TURİZM FİRMALARININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ 5 GÜNLÜK BAYRAM TATİLİ DOLAYISI İLE ŞEHİRLERARASI OTOBÜSLER SEFER SAYILARINI YÜZDE 50 ARTIRDIBayram tatilinin 5 gün olması dolayısıyla vatandaşlar en çok Akdeniz ve Ege kıyılarını tercih ediyor. Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde kurban bayramı öncesi yoğunluk devam ederken, yaşanan yoğunluğun havaların soğuması sebebiyle Akdeniz ve Ege kıyılarının dışındaki illere kaydığı açıklandı. Otobüs terminalinde koşuşturmaca yaşanırken, işletmeciler ise ek seferler başlatarak müşterilerin taleplerine cevap vermeye çalışıyor.
Otobüs ile yolculuk yapmayı tercih eden tatilcilerin bir kısmının bilet işini son güne bırakması yazıhaneler önünde uzun kuyrukların oluşmasına sebep oldu. Pamukkale Turizm Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Mustafa Sönmezay, Bursa Terminali'nin yoğun dönemlerinden birini daha yaşadığını söyledi. Yoğunluktan memnun olduklarını kaydeden Sönmezay, "Yolcuların taleplerini karşılamaya çalışıyoruz. Bayram öncesi yoğun mesai harcıyoruz. Bu yoğunluktan biz memnunuz. Beklediğimiz yolcu sayısına ulaştık" dedi.
Kurban bayramına sayılı günler kala başlattıkları seferlerin büyük kısmının dolduğunu belirten Sönmezay, "Geçen bayrama göre sefer sayılarımız da ciddi artış var. Geçen bayram havaların sıcak olması dolayısı ile vatandaşlar Ege ve Akdeniz'i tercih ediyordu. Bu dönem diğer illerimize de ilginin olduğunu gördük. Yolcularımız bu bayram tatilden çok aileleriyle birlikte zaman geçirmeyi tercih etmiş. Biz şu anda bütün seferleri karşılamak için gece gündüz çalışmalarımızı yapıyoruz. Sefer sayılarımız yüzde 50 arttı. Rezervasyonlarımız üst seviyeye çıktı. Tatil bitine kadar yoğunluğun devam etmesini bekliyoruz. Bu bayram yolcularımıza ikramlarımızın haricinde küçük sürprizlerimiz olacak” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8