TOFAŞ'da üretim başlamadı!

Haber ajanslarında ve internet gazetelerinde “TOFAŞ üretime başladı” haberlerinin asılsız olduğu öğrenildi. Fabrika kapısında 4 bine yakın

TOFAŞ'da üretim başlamadı!
Haber ajanslarında ve internet gazetelerinde “TOFAŞ üretime başladı” haberlerinin asılsız olduğu öğrenildi. Fabrika kapısında 4 bine yakın işçi eyleme devam ederken içeriye alınan 300 civarında işçinin de yönetime “haydi bantı açsana” sloganlarıyla eyleme devam ettiği öğrenildi.

Tofaş otomobil fabrikasında üretimin bu sabah başlaması yönünde çalışanlara çağrı yapılmıştı. Dün işçilerle görüşen Tofaş Ceo'su Cengiz Eroldu, maaşlarda 1 ay sonra iyileştirme konusunda namus sözü vermesi üzerine bugün 6.45 vardiyasına çalışmak üzere gelen işçiler oldu. Ajanslar bin 700 işçinin çalışmaya başladığı bilgisini servis ederken, eyleme devam eden işçiler fabrika içine 300 civarında işçinin girdiğini söyledi. Bu rakamın üretimin devam etmesi için yeterli olmadığı bilgisi paylaşıldı. İşbaşı çağrısı yapan  fabrika yönetimine, bantları başına giden işçiler “Haydi bantı açsana” sloganları ile eylemi sürdürüyor.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8