Ulaşım için Ankara çıkarması!

Göreve geldiği ilk günden itibaren önceliğinin Bursa’nın ulaşım sorununa veren ve buna yönelik projeler üreten Büyükşehir Belediye Ba

Ulaşım için Ankara çıkarması!

Göreve geldiği ilk günden itibaren önceliğinin Bursa’nın ulaşım sorununa veren ve buna yönelik projeler üreten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’yı rahatlatacak ulaşım projeleri için Ankara’ya çıkarma yaptı.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile Altyapı Yatırımları Genel Müdür Vekili Necdet Sümbül'ü ayrı ayrı ziyaret eden Başkan Aktaş, , Bursa’da ulaşım adına atacakları adımları aktardı, ulaşım yatırımları için destek istedi.
Bursa’da ulaşımı sorun olmaktan çıkarmak amacıyla akıllı kavşak ve yol genişletme çalışmalarının yanı sıra ilave raylı sistem hatları, yeni köprü ve kavşak projelerine yönelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, diğer taraftan da Ankara’da bakanlıklar düzeyinde temaslarda bulunarak, projelere destek arıyor. Yerel seçimlerin ardından AK Parti’nin bir kez daha gözbebeği durumuna gelen Bursa’ya, Ankara’nın verdiği sözler ve yeni talepleri aktarmak için çıkarma yapan Başkan Aktaş, kısa bir süre önce dillendirdiği gibi başkenti komşu kapısı haline getiriyor.

BAKAN TURHAN’A ZİYARET


Bursa’nın en önemli sorunu olan ulaşıma köklü çözüm üretecek projeleri değerlendirmek üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hazırladıkları projeleri tüm detaylarıyla Bakan Mehmet Cahit Turhan’a aktardı.

5 PROJE ÜZERİNDE DURULDU


Başkan Aktaş ve Bakan Turhan’ın görüşmesinde özellikle 5 proje üzerinde duruldu. Ulaşım master planında yer alan Acemler Kavşağı ve civarı, Adliye Kavşağı, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nin Çevre Yolu’na bağlanması, Bursaray Emek Hattının Şehir Hastanesi’ne uzatılması ve T2 Kent Meydanı- Terminal hattının sisteme entegrasyonunun ele alındığı görüşmede, Başkan Aktaş bu projeler için Bakanlık desteği istedi.

DOSYALAR ERDOĞAN’A ÇIKACAK


Bakan Turhan da görüşmede ele alınan başlıkları önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çıkaracaklarını belirtip, Bursa’nın ulaşım projelerine destek sözü verdi.

ANKARA’DAN EKİP GELECEK


Bursa’nın öne çıkan 5 önemli ulaşım projesiyle ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdür Vekili Necdet Sümbül'ü de ziyaret ederek anlatan Başkan Aktaş, buradan da güçlü destek aldı.  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdür Vekili Sümbül, başta T2 hattı olmak üzere hazırlanan ulaşım projelerinin fizibilite çalışması için önümüzdeki günlerden Ankara’dan bir ekibi Bursa’ya göndereceklerini söyledi.

“GÖRÜŞMELER VERİMLİ GEÇTİ”


Ankara temaslarını değerlendiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’da önceliği ulaşıma verdiklerini hatırlatarak, bu yüzden yeni dönemde en fazla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın kapısını çalacaklarını söyledi. Bakan Turhan ve Genel Müdür Vekili Sümbül ile yaptıkları görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini ifade eden Başkan Aktaş, “Ankara’dan gelecek teknik ekibin yapacağı incelemelerin ardından yatırım aşamalarına geçileceğine inanıyorum. Bakanımız gerekli desteği vereceklerini söyledi. İnşallah bu dönem Bursa’nın her alanda yıldızının çok daha fazla parladığı bir dönem olacak” dedi.

(Bülten)

 
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 19:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19