Uludağ'da kar yağışı

Türkiye'nin önemli kayak ve kış turizm merkezlerinden Uludağ, gece başlayan ve aralıklarla süren kar yağışı nedeniyle yeniden beyaza büründü. ( Anadolu Ajansı - Batuhan Atik )

Uludağ'da kar yağışı


 

Türkiye'nin önemli kayak ve kış turizm merkezlerinden Uludağ, gece başlayan ve aralıklarla süren kar yağışı nedeniyle yeniden beyaza büründü.


[caption id="attachment_130356" align="aligncenter" width="800"]Türkiye'nin önemli kayak ve kış turizm merkezlerinden Uludağ, gece başlayan ve aralıklarla süren kar yağışı nedeniyle yeniden beyaza büründü. ( Anadolu Ajansı - Batuhan Atik ) Türkiye'nin önemli kayak ve kış turizm merkezlerinden Uludağ, gece başlayan ve aralıklarla süren kar yağışı nedeniyle yeniden beyaza büründü. ( Anadolu Ajansı - Batuhan Atik )[/caption]
Bundan önceki son kar yağışının mart ayı başında görüldüğü Uludağ'da, oteller bölgesi ve kayak pistleri beyaz örtüyle kaplandı.

Yoğun sis ve yer yer kar yağışının etkili olduğu bölgeye gelen Arap turistler, telesiyeje binerek manzaranın keyfini çıkardı. Turistler, mayıs ayında etkili olan beyaza bürünen zeminde fotoğraf çektirdi.

Bursa Meteoroloji Müdürlüğü verilerine göre, kayak pistlerinde kar kalınlığı 7 santimetre, hava sıcaklığı ise en düşük sıfırın altında 6, en yüksek 1 derece olarak ölçüldü.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2016, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8