Uludağ'da orman evleri büyük ilgi görüyor

 Uludağ'da yılbaşı öncesi otellerde yer bulamayan tatilciler orman evlerine akın etti.  Kış turizminin gözde mekanlarından Uluda

Uludağ'da orman evleri büyük ilgi görüyor
 Uludağ'da yılbaşı öncesi otellerde yer bulamayan tatilciler orman evlerine akın etti. 

Kış turizminin gözde mekanlarından Uludağ'da tatilciler otellerde doluluk oranının fazla olmasıyla 2. bölgede bulunan orman evlerine akın etti. Orman içinde bulunan 2 katlı 4 kişilik Karinna Orman Evlerine yerleşen tatilciler yeni yıla karla kaplı ormanlık alanda girecek.

4 yıldır hizmet veren orman evleri, genelde yabancı turistler tarafından bilinirken, yerli turistler tarafından da tercih edilmeye başlandı. Orman içinde bulunan 30 evde de şu an için boş yer kalmadı.

Orman evlerinde kalan tatilciler, "Biz her sene geliyoruz, her sene de kalıyoruz. Çocuklarla 1. bölgede kalıyorduk. Ama burası çok keyifli bir yermiş. Bu gerçekten bizim için bir kayıp, böyle bir yeri keşfetmemiş olmamız. Ben bu evlerde bu kadar rahat olacağımızı tahmin bile etmemiştim, yani aklımın ucundan bile geçmedi. Herhalde ben bundan sonra otellerde kalmam, kışın geleceksem kesin burayı tercih ederim" dedi.

Karinna Orman Evleri Müdürü Harbi Türk ise, "Bu evler Uludağ'ın saklı cenneti, masal diyarı. Burası keşfedilmeyen bir mekandı misafirler keşfetti. Bursa'dan, İstanbul'dan, yurt dışından bir hayli misafirimiz var. Yılbaşında doluyuz, boş evimiz yok. Uludağ'ın saklı cenneti burası. Ahşap evlerde yaz ve kış hizmet veriyoruz. Şu an beyaza bürünmesiyle daha güzel bir hal aldı. Buradaki misafirler burayı görünce bir daha Uludağ'a gelirsem asla farklı bir yerde konaklamam diyorlar" dedi.
Orman evlerinin yılbaşı ve 15 tatilde dolu olduğu öğrenildi. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2017, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24