Uluslararası Kataliz Konferansı

ULUSLARARASI KATALİZ KONFERANSI BTÜ'DE DÜZENLENDİ (İHA/BURSA-İHA)

Uluslararası Kataliz Konferansı
 Günlük hayatta kullanılan pek çok ürünün üretim aşamasında büyük rol oynayan kataliz, Bursa Teknik Üniversitesi'nde her yönüyle ele alındı. Proje, Berlin Humboldt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. JoachimSauer'den tam puan aldı. 

 
Günlük yaşamın her aşamasında, çok geniş alanlarda kullanılan plastik ürünlerden, alternatif yakıtlara, petrokimya ürünlerinden, nano teknoloji ürünlerine kadar birçok malzemenin üretilebilmesinde büyük rol oynayan katalizörler, teknolojik ürünlerin verimli ve ekonomik üretilmesini sağladığından kimya endüstrisinde büyük fayda sağlamaktadır. Katalizörlerin her yönü ile ele alındığı, Bursa Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşen Uluslararası Kataliz Konferansı kapsamında yurt dışı ve yurt içinden alanında dünyanın en yetkin bilim insanları, üç gün boyunca 28 sözlü ve 159 poster sunumu ile en yeni bilimsel araştırmalar ve teknolojik gelişmeler hakkında bilgi aktardı.
Konferansta konuşan Almanya Berlin Humboldt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. JoachimSauer, “Çok önemli bir etkinlik. Organizasyon tam anlamıyla mükemmeldi. Bursa Teknik Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum. Önemli,ilgi çekici ve faydalı bilimsel görüşmelerde bulunduk. Genç bilim insanlarının da hazırladığı oldukça etkileyici sunumlar vardı, çok beğendim ve yararlı buldum” ifadelerini kullandı.
Bursa Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Çopur ise yaptığı açıklamada, “Kimya Mühendisliği Bölümü olarak, Kataliz Konferansı ile alanlarının en öncü bilim insanlarını üniversitemizde ağırlamış olmaktan çok memnunuz. Gerek sunulan bildirilerin kalitesi, gerekse hem genç hem de tecrübeli bilim insanlarının bir araya gelerek paylaşımda bulunabilmesi açısından katalizörler konusundaki gelişmeleri ve en yeni bilimsel çalışmaları direk olarak araştırmacıların kendilerinden takip etme şansı bulduk. Bursa Teknik Üniversitesi olarak uluslararası çaptaki böylesine büyük ve önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmış olmaktan da mutluluk ve gurur duyuyor, konferansın gerçekleşmesinde pay sahibi olan İstanbul Üniversitesi’ne de teşekkürlerimizi sunuyoruz. Üniversitemizde buna benzer bilimsel etkinliklerin diğer alanlarda da devam edeceğini buradan belirtmek istiyorum” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2016, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8